Michal David - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Michal David
Roky činnosti:
70's, 80's, 90's, 00's, 10's
Žánre:
Pop 
Krajina:
Česká republika
Web:
http://www.michaldavid.cz// 

Biografia:

Michal David odštartoval svoju kariéru v kapele Čtyri, ktorú založil počas štúdia na konzervatóriu v roku 1976. Neskôr začal hrať a spievať v kapela Kroky.

Zlom v jeho kariére nastal na festivala Intertalen, kde s piesňou Nenapovídej zvíťazil.
Svoj prvý sólový album vydal v roku 1980. Album sa stal jedným z najpredávanejších. David sa zaradil medzi kráľa diskoték.

Významným obdobím v jeho kariére sú roky 1987 a 1991, kedy vydal albumy Diskopříbeh 1 a 2, ktorých skladby znejú z úspešného filmu s rovnomenným názvom. Piesne z filmu patria k jedným z najväčších a najobľúbenejších hitov Michala Davida.

Presadil sa nielen ako spevák ale i ako skladateľ, čo sa prejavilo v roku 2000, kedy zložil pre Helenu Vodnráčkovú pieseň Dlouhá noc, ktorá sa okamžite stala obrovským hitom. Okrem Vondráčkovej spolupracoval s Luciou Bílou, Karlem Gottem a mnohými inými.

V roku 2002 bol tvorcom pôvodného českého muzikálu Kleopatra, do ktorého zakomponoval texty Zdeňka Borovce či Lucie Stropnické. Hlavná ária, skladba Teď královnou jsem já sa stala najhranejšou skladbou českých rádií v roku 2002.

V roku 2006 vydal David nové CD s názvom Love Songs, ktoré obsahuje balady ako Každý mi tě lásko závidí, Pár přátel či Najvětší z nálezu a ztrát.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu