Mike Oldfield - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Mike Oldfield
Roky činnosti:
70's,80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Rock, World music 
Krajina:
Veľká Británia
Web:
http://www.mikeoldfield.com/ 

Biografia:

Mike Oldfield je anglický multiinštrumentálny hudobník, ktorý je známy kombinovaním rôznych hudobných štýlov ako rock, klasická hudba a ethnic.

Hneď prvý album sa stal Mikovým prelomovým vďaka skladbe Tubular Bells, ktorá nesie rovnomenný názov albumu. Táto inštrumentálna skladba bola nahraná v roku 1972 a vyšla na albume o rok neskôr.

Na albume použil Mike Oldfiel viac ako dvadsať hudobných nástrojov. Album sa dostal do Top 10 najlepšie sa predávajúcich albumov v Británii. Udržal sa tam vyše 61 mesiacov.

O rok neskôr vydal svoj druhý album Hergest Ridge, ktorý si tri týždne udržal prvenstvo v hudobných rebríčkoch.

V osemdesiatych rokoch sa Oldfield zaradil k strednému prúdu populárnej hudby, čo sa prejavilo najmä vo vytváraní kratších inštrumentálnych skladieb. Skladal skladby, v ktorých mu hosťovali rôzni vokalisti, napríklad speváčka Maggie Reilly naspievala hit Moonlight Shadow.

Zaujímavý album vydal Mike v roku 1990 pod názvom Amarok, ktorý je hodinovou kompozíciou, v ktorej sa striedajú rôzne hudobné témy s množstvom hudobných nástrojov.

Ďalším zaujímavým albumom bol nasledujúci s názvom Heaven´s Open, na ktorom si naspieval všetky vokály sám.

V roku 2003 vydal album Tubular bells 2003, ktorý je remastrovanou podobou jeho debutového albumu. Nové technológie mu umožnili zdokonaliť pôvodnú skladbu. Týmto albumom oslávil 30. výročie vydania svojho debutu a zároveň svoje 50. narodeniny.

Zatiaľ posledným Oldfieldovým počinom je album Music of The Spheres z roku 2008.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu