Mista - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako mistask.

Názov interpreta:
Mista
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Pop, Urban pop, R&B, Classic R&B, Soul 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://www.mista.sk/ 
Zoznam členov:

MISTA - speváčka,multiinštrumentalistka 

Biografia:

- narodila som sa 19.januára 1987 v Bratislave.

- vďaka môjmu otcovi som bola vedená k hudbe od útleho detstva.Už ako štvor-ročnej mi dal do ruky maličké husle a keď som mala 5 rokov , ma prvý krát posadil za klavír.Odvtedy som už bez hudby nemohla žit. Začala som chodiť do ZUŠ-ky na husle a klavír.Obidva nástroje som milovala ,ale trošku viac mi k srdcu prirástli husle,ktorým som sa venovala aktívnejšie.

- už ako 9 ročná som začala vyhrávat rôzne Bratislavské a Celoslovenské husľové súťaže ,skadial som si vždy odniesla 1.cenu .Ako 14 ročná som sa stala laureátkou Celoslovenskej súťaže Jána Cikera v Banskej Bystrici. Ten rok bol pre mna veľmi šťastným, pretože ma prijali aj na Bratislavské Konzervatórium-obor husle,klavír.Už vtedy som vedela, že môj život sa bude uberať jedine týmto smerom a to smerom k hudbe. V tej dobe som sa tiež aktívne venovala spevu a spievala som vždy a všade, kde sa dalo :)

- na Konzervatóriu som spolu s mojimi úžasnými spolužiakmi založila kapelu ,kde som sa mohla začat plne autorsky realizovať ,písať hudbu a texty.Toto obdobie bolo pre mňa veľmi štastným a tvorivým.

- po maturite na Konzervatóriu som úspešne absolvovala prijímačky na VŠMU.Vysoká škola múzických umení je teda pre mňa od roku 2006 druhým domovom.

- keďže mojou láskou bol vždy spev,husle a klavír,začala som po maturite účinkovať v rôznych slovenských vokálnoinštrumentálnych aj husľových skupinách a telesách,s ktorými som precestovala kus sveta/Západnú a Strednú Európu,Severnú Ameriku,Egypt/.Hosťovala som ako vokalistka a inštrumentalistka na ELAN TOUR 2008. Krásnym zážitkom bol pre mňa koncert v New York-skej Carnegie Hall,kde som mala možnosť si spolu so skupinou Elán zahrať a zaspievať.

- mojou veľkou radosťou a srdcovkou je pre mňa moja prvá sólová skladba s názvom Emotions ,na ktorej som sa podielala autorsky/hudba,text/.Momentálne aktívne pracujem na mojich ďalších autorských skladbách, na ktoré sa už veľmi teším.Týmto by som chcela poďakovať ľudom a teamu okolo mňa,ktorí mi tak veľmi pomáhajú a ktorí mne aj mojej hudbe dôverujú.

S láskou MISTA

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu