Modern Talking - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Modern Talking
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
Nemecko
Zoznam členov:

Thomas Anders
Dieter Bohlen 

Biografia:

Nemecká skupina Modern Talking vznikla v roku 1984. Tvoria ju Thomas Anders a Dieter Bohlen. Ich tvorba je zaradená do štýlov eurodance, eurodisco a synthpop.

Prvým singlom a zároveň aj veľkým hitom sa stala skladba You´re My Heart, You´re My Soul. Nasledovali diskotékové hity You Can Win If You Want, Diamonds Never Made A Lady či One In A Milion.

Všetky tieto hity obsahuje debutový album The First Album vydaný v roku 1985. Z albumu sa predalo viac ako 6 miliónov nosičov po celom svete.

Druhý album Let´s Talk About Love vyšiel v tom istom roku ako debut. Album odprezentoval veľký hit Cheri Cheri Lady, ktorý sa stal jednotkou v 11 krajinách sveta.

Obrovský hit obsahuje i album In the Middle of Nowhere z roku 1986. Medzinárodným hitom sa stala skladba Geronimo´s Cadillac, ktorá sa stala číslom tri v nemeckej a austrálskej singlovej hitparáde.

V roku 1987 sa kapela rozpadla. Obaja členovia sa vydali na svoje sólo dráhy.
V roku 1998 sa dali opäť dohromady. Vydali niekoľko albumov, ktoré obsahovali znovu naspievané veľké hity ale i hromadu nových skladieb.

Posledný album vydalo toto duo v roku 2003 pod názvom The Final Album, ktorý obsahuje výber dvadsiatich hitov od roku 1984 po rok 2003.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu