Monte Rosa - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako bistros.

Názov interpreta:
Monte Rosa
Roky činnosti:
1987-súčasnosť
Žánre:
Pop 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://www.monterosa.sk/ 
Zoznam členov:

Milan (Monte) Bartalský - spev
Ivan (Bistroš) Babocký - klávesové nástroje, vokály
Jozef (Bombo) Bomboš - klávesové nástroje, vokály 

Biografia:

Hudobná skupina M O N T E R O S A vznikla v roku 1987 vo vysokoškolskom internáte Mladá garda v Bratislave. Zakladajúcimi členmi skupiny boli študenti technickej univerzity Ivan Babocký (klávesové nástroje, spev), Jozef Bomboš (klávesové nástroje, spev) a Ján Koráb (textár, manager). MONTE ROSA, ako druhý najvyšší horský masív v Európe, symbolizovala v názve skupiny všetkých z odvrátenej strany pop music, všetkých garážových hudobných fanatikov, ktorí nerobia hudbu pre peniaze a komerčný úspech, ale pre potešenie a prezentáciu problémov a názorov mladej generácie v chaose súčasnej spoločnosti.

Od začiatku pôsobenia mala MONTE ROSA jasne vytýčený smer k elektronickému štýlu hudby. Obsadenie: dva syntezátory, automatický bubeník a spev to jasne naznačovali. Po príchode speváka Milana Bartalského sa obsadenie MONTE ROSA na dlhú dobu stabilizovalo. Na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov 20. storočia patrila skupina k najpopulárnejším amatérskym hudobným zoskupeniam v Československu a pre určitú časť publika sa stala kultovou formáciou.

Hoci skupina MONTE ROSA zažila viacero úspechov, pádov i personálnych zmien, stále sa snažila zachovať si nezávislú tvár pred svojimi poslucháčmi.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu