Mukatado - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako mukatado.

Názov interpreta:
Mukatado
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Banská Bystrica
Web:
http://www.mukatado.sk/ 

Biografia:

Kapela MUKATADO sa v októbri 2009 zúčastnila najväčšieho turné Richarda Mullera, ako jeho predkapela vystúpila v 16 - tich mestách v Čechách a na Slovensku.
Počas svojej niekoľkoročnej existencie sa kapela zúčastnila viacerých významných hudobných festivalov, rôznych kultúrnych podujatí a odohrala množstvo klubových vystúpení.

Kapela MUKATADO postúpila medzi finalistov autorskej hudobnej súťaže Eurovision Song Contest 2009, kde bola mimoriadne úspešná, zaujala skladbou „Ja sa mám" a v súťaži sa umiestnila na druhom mieste.
Stala sa tak prvým náhradníkom za interpreta, ktorý reprezentoval Slovenskú republiku na medzinárodnej Eurovízii v Moskve.

Kapela aj na základe tohto úspechu podpísala exkluzívnu zmluvu s vydavateľstvom SONY MUSIC a 15. júna vydala debutové CD - Vo výšinách.
Kapela svoj debutový album pokrstila v polovici septembra. Krstnými rodičmi albumu Vo výšinách boli excelentní hudobníci z Českej republiky - speváčka LENKA DUSILOVÁ a spevák a bubeník David Koller, krst moderoval Martin „Pyco" Rausch.

Album obsahuje 13 skladieb, na ktorých ako producent spolupracoval Vladimír „Randy" Gnepa spolu s Peťom Dobríkom a Róbertom Tkáčom. Väčšinu pesničiek si ako autorka hudby zložila samotná speváčka Janka Kozáková. Na niektorých skladbách sa autorsky podieľali aj gitarista Peťo Dobrík, bubeník Róbert Tkáč a klávesák Martin Ferenčík.
Pesničky otextovala speváčka Janka Kozáková, gitarista Peťo Dobrík, tromi textami prispel na album MUKATADA aj známy slovenský textár Vlado Krausz. S jediným anglickým text, ktorý sa na CD nachádza, kapele pomohla Jankina sestra - Lenka Kozáková. Na nahrávanie si kapela pozvala viacerých hostí - basgitaristu Martina Gašpara, perkusionistu Igora „Ajdžiho" Saba a gitaristu Romana Mečiara.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu