Poznáte Zomri? Áno, ide o bandu provokatérov a trolov, ktorú platí Soros, a kto ešte nebol ich adminom, nech sa hlási u súdruha Žinčicu. Na slovenských internetoch je Zomri jednoducho fenomén s obrovským počtom fanúšikov, preto ma zaujímalo, čo za hudbu vlastne tieto šedé eminencie počúvajú.

Ich mémy a vtípky rozosmievajú, provokujú a častokrát hnevajú do nepríčetnosti. Ich humor je totiž drsný a nie každému po chuti. Povedzme, že je kontroverzný. Keď práve nezažívame politickú krízu, na mušku si väčšinou berú rôzne známe osobnosti nielen zo sveta politiky, ale aj iných oblastí spoločenského života. Ich špinavá čepeľ sa tak samozrejme nevyhýba ani hudobníkom. Odchytil som si až dvoch adminov, ktorí mi striedavo odpovedali na všetečné otázky, týkajúce sa ich hudobného vkusu, ktorý je skoro tak mizerný ako ich humor.

Tak chlapci, čo máte momentálne v playeri?

Admin Y: Player nemám, ale teraz si púšťam z Youtube Selenu Gomez s tým maršmelousom, pesničku Wolves, občas dám nejaký glitch-hop mix alebo modernú elektroniku, napríklad Pegboard Nerds feat. Elizaveta: Hero. Dlhodobo mám rád Halestorm a novšie Nightwishe. Ale aj staršie Nightwishe. V rádiu neprepnem, ak hrajú Imagine Dragons alebo Horkýže slíže, Rammstein či Kabát. Kupodivu dokážem dosť dlho nechať hrať automatický playlist, ktorý Youtube vygeneruje z Vaša Patejdla. Ježiši a The Prodigy!!! Tých síce nepočúvam, ale len preto, že už dlho nespravili nič nové. Inak som hardcore fan. 

Admin Z: Momentálne točím dookola dva živáky Ghost a Gojira. Tam presne vidím aj budúcnosť tvrdej hudby. Nový Nightwish milujem aj ja, lebo Floor Jansen je momentálne najkrajší hlas na scéne a nosí topánky mojej veľkosti. Celý život nosím v srdci Iron Maiden a tieto smiešne kožené spolky a teším sa z nového Judas Priest. Konečne to totiž neznie ako keď býk ští na plech. Z iných vecí môžem perverznosti 70. rokov ako ABBA v pohode si dám aj Modern Talking.


Nerobia si z vás kamoši srandu za tak otrasný vkus?

Admin Y: Neviem, či to nie je už taká otrepaná odpoveď, ale asi jediná správna: Ak sa nemýlim, tak hudobný vkus je subjektívna záležitosť. Ako moja babka hovorieva: De gustibus non est disputandum. Ja zasa nechápem, ako môže mať niekto tak mizerný vkus, že počúva Katarziu, Táslerovcov, Björk, Morcheebu, alebo nejaké R&B a funky shity. Musím sa priznať, pri tejto odpovedi som podvádzal a musel som si vygoogliť hedlajnerov Pohody.

Admin Z: Vkus mám zlý, stačí sa pozrieť na moje bývalé.


Na vašich mémoch badať, že vám v žalúdku leží dosť domácich interpretov. Často sa tam vyskytuje napríklad taký Kuly. Prečo je pre vás takým dobrým materiálom?

Admin Y: Lebo keď ide do Billy, tak sa všetky knedle trasú od strachu. 

Kuly z Desmodu, krst albumu Molekuly zvuku Zdroj: René MikoKuly s týpkom v tričku Zomri na krste albumu Molekuly zvuku (Foto: René Miko)

A čo si myslíte o slovenskom rádiovom mainstreame? Máte po ruke aj nejakú konštruktívnu kritiku?

Admin Y: Úprimne, mňa najviac nasiera, že nehrajú nič nové. Ešte aj ten úbohý Tomaggio (nech úroveň jeho humoru posúdi aj Peter Marcin) musí na jedinom rockovom rádiu dookola točiť dve pesničky od Green Day a tri od Offspring a keď náhodou klikne vedľa, tak pustí nejakú obohranú Metallicu alebo Rammstein. Od Nightwish točia jeden jediný song a normálne veci tam začnú dávať až po ôsmej alebo po desiatej. Mainstream je mainstream, myslím, že je všade na svete rovnaký. Ja som rád, keď na Európe pustia novú Selenu, ale nenahnevám sa ani na Taylor Swift: Wildest Dreams.


Z koho zo slovenských interpretov by si tí ostatní mali podľa vás brať príklad?

Admin Z: Poviem tri špinavé mená - Para, Korben Dallas a Chiki Liki Tu-a. Ako hovorí staré čínske príslovie, kým ho Tásler nezjedol: Slovenský hiphop je ako život. Na pi*u! Hudba by mala byť ako Peter Stašák, vášnivá a vždy upravená.

Admin Y: Podľa mňa by si mali brať príklad z Petra Batthyanyho. Málokto vie, že je okrem herca aj hudobným interpretom, ako dokazuje jeho prvotina s názvom 2 pivá(Pozn. redakcie: Áno, video žiaľ už nefunguje, ale pointa zostáva ==>) Dokazuje v nej, že ak sa niekto začne brať vážne, schyľuje sa na statný prúser, že menej je niekedy viac a že nič je často oveľa lepšie ako niečo. A toto by si fakt malo uvedomiť veeeeeeeeeľa interpretov.

Ďalšie články z rubriky:

Povedz mi, čo počúvaš: Jeho Skromnosť Svetozár Korbeľ

Povedz mi, čo počúvaš: Rudi Rus

Povedz mi, čo počúvaš: "Lovec konšpirátorov" Juraj Smatana

Autor: Renat Khallo
Foto: Facebook.com/zomriofficial