Nick Cave & Bad Seeds - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Nick Cave & Bad Seeds
Roky činnosti:
70's,80's,90's,00's
Žánre:
Rock 
Krajina:
Austrália
Web:
http://www.nickcaveandthebadseeds.com/ 

Biografia:

Nick Cave je austrálsky rockový hubodník, skladateľ a herec. Prvá kapela, v ktorej pôsobil niesla názov The Boys Next Door. Členmi boli Nick, Mick Harvey, Tracyho Pew, Philip Calvert a Rowland S. Howard.

V roku 1980 sa kapela premenovala na The Birthday Party. Kapela pod týmto názvom vydala niekoľko štúdiových albumov a v roku 1983 sa definitívne rozpadla. Niektorí jej členovia pokračovali v spolupráci v novej kapele The Bad Seeds. Svoj prvý album vydala kapela v roku 1984 pod názvom From Her To Eternity.

V roku 1988 vyšla kniha King Ink, ktorá bola zbierkou Nickových básní a hier. O deväť rokov neskôr vyšla aj druhá zbierka s rovnakým názvom.

Najpredávanejším albumom kapely sa stal album Murder Ballads z roku 1996, kde už názov naznačuje, že ide o balady, ktoré opisujú rôzne vraždy a príbehy. Najväčším hitom sa stala pieseň Where the Wild Roses Grow, ktorá je duetom Nicka s Kylie Minoque. Singel bol podporený i videoklipom.

Členovia kapely sa postupom času začali rozchádzať. V roku 2003 odišiel z kapely ako posledný Blixa Bargeld. Na scéne v tom čase ostal pôsobiť iba Mick Harvey.

Nick Cave založil s niekoľkými členmi The Bad Seeds bočný projekt Grinderman. V roku 2007 vydalo toto zoskupenie album s rovnomenným názvom kapely.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu