Nickelback - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Nickelback
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, Rock 
Krajina:
Kanada
Web:
http://www.nickelback.com/ 
Zoznam členov:

Chad Kroeger, spev
Ryan Peake
Mike Kroeger
Danuel Adair 

Biografia:

Nickelback je kanadská kapela, ktorá sa do povedomia širokej verejnosti dostala v roku 2001, vďaka úspešnému pilotnému singlu How You Remind Me, ktorý pochádza z albumu Silver Side Up. Nasledovali single Too Bad a Never Again. Album sa dostal na prvú priečku amerických hitparád. Celosvetovo sa z neho predala viac ako sedem miliónov nosičov.

Album Silver Side Up však nebol debutom tejto kapely. Debutový album vydali v roku 1996 pod názvom Curb a po ňom nasledoval album The State z roku 1999.

Štvrtým štúdiovým albumom sa stal The Long Road vydaný v roku 2003. Pilotným singlom sa stala skladba Someday. Tento singel bol porovnávaný s debutovým singlom How You Remind Me, ktorý takisto znie spočiatku ako balada, no v refrénoch príchodom gitary prechádza melódia do akustickej podoby.

Piaty štúdiový a zatiaľ posledný album kapely nesie názov All The Right Reasons vydaný v roku 2005. Pochádzajú neho single Far away, Savin´Me, Rockstar, If Everyone Cared či Photograph. V roku 2007 bola vydaná špeciálna edícia tohto albumu v podobe 2CD doplnená o live bonusové tracky, tri nevydané skladvy a remix singla Photofraph. Druhý disk bol v podobe DVD. Obsahoval videá, záznamy z turné a rozhovory s kapelou.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu