No Name - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
No Name
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Košice
Web:
http://www.no-name.sk// 
Zoznam členov:

Igor Timko, spev
Dušan Timko, gitara
Ivan Timko, bicie
Roman Timko, gitara
Vilo Gutray, basa
Zoli Sallai, klávesy 

Biografia:

Existencia košickej kapely No Name sa datuje od roku 1996, kedy sa poprvýkrát zišla zostava Igor, Roman, Ivan Timkovci a Viliam Gutray.

V tom istom roku sa kapela prihlásila do súťaže Košický zlatý poklad, v ktorej zvíťazila so skladbou Môj kamoš. Víťazstvom bola možnosť nahrať debutový album. Ten vyšiel v roku 1998 a niesol názov kapely. Jeho úspech odštartovala cover verzia hitu Kristínka iba spí.
V tomto období vstúpil do kapely Zoltán Sallai.

Nasledoval druhý album Počkám si na zázrak, ktorý obsahuje doteraz najväčší a asi nepremožiteľný hit Žily. Album sa okrem tohto hitu môže pýšiť i ďalšími, a to singlami Ty a Tvoja sestra či Ďakujem že si.

V roku 2001 sa kapela vďaka singlu Žily podarilo preraziť i v susednej Českej republike.

Nasledoval album Oslávme si život, z ktorého prvým singlom a zároveň aj hitom sa stala skladba Nie alebo áno. Druhým rovnako úspešným singlom sa stala skladba Večnosť, podporená vydareným videoklipom.

No Name sa v roku 2002 vydali na turné k najnovšiemu albumu, ktoré už odohrali spolu s ďalším členom, Dušanom Timkom.

Rok 2003 sa niesol v znamení ďalšieho album Slová do tmy, z ktorého sa za necelé tri mesiace predalo vyše 28 tisíc nosičov. Hitmi albumu sa stali skladby Prvá a Lekná.

V roku 2005 vydala kapela album Čím to je, z ktorého singlami sa stali piesne Čím to je a Starosta. O rok neskôr vydala kapela svoje prvé DVD s názvom Live In Prague.

Novú nahrávku vydala kapela v roku 2007 pod názvom v Rovnováhe. Pilotným singlom sa stala pieseň Len tak stáť, ktorá sa svojim zvukom výrazne odlišovala od predošlej tvorby kapely. Avšak zvyšok albumu sa niesol v typických pop rockových rytmoch kapely, čo potvrdil aj druhý singel Duša a ja.

Na jeseň 2009 kapela dramaturgicky zostavila výber svojich najväčších hitov za predošlú dekádu existencie. „Best of No name“ má v sebe okrem hitoviek aj jednu novinku. Je to skladba „Na, na, naa“ ktorú No name zrealizovali s českými Chinaski.

Koncom roka 2010 sa kapela No Name dočkala ešte jednej potešujúcej udalosti. 6.12.2010 sa jej podarilo priviesť na svetlo sveta dlho očakávané DVD „V rovnováhe tour“.

Napokon sa v roku 2011 fanúšikovia dočkali i nového albumu, ktorý kapela vtipne nazvala Nový album, keďže sa im asi nechcel vymýšľať iný názov. Obsahuje duet s českou speváčkou Lucií Bílou, a ten má názov Ženušky.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu