Offspring - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
The Offspring
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Rock, Punk rock 
Krajina:
USA
Web:
http://www.offspring.com/ 
Zoznam členov:

Dexter Holland, spev
Noodles, gitara
Greg K., basa
Pete Parada, bicie 

Biografia:

Offspring je americká punková kapela pôsobiaca na hudobnej scéne od roku 1984. Súčasnú zostavú tvorí Dexter Holland, Noodles, Greg K a Pete Parad. Kapela debutovala albumom s jednoduchým názvom The Offspring v roku 1995, ktorý bol vydaný len v limitovanom počte.

Popularitu si získali druhým albumom Ignition z roku 1992. Tá prudko vzrástla po vydaní albumu Smash, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 1995. O komerčný úspech sa zaslúžili hity Come Out and Play, Self Esteem a Gotta Get Away. Album si doteraz drží status najlepšieho a najpredávanejšieho albumu kapely. Predalo sa z neho viac ako 14 miliónov nosičov a chalani k nemu odohrali dvojročné turné.

Mierny pokles popularity skupina zaznamenala po vydaní albumu Ixany on the Hombre, ktorý bol oproti svojmu predchodcovi výrazne slabší, čo bolo spôsobené najmä odklonom od typických punkových skladieb blížiacim sa skôr k rocku.

Späť na vrchol ich vrátil album Americana, z ktorého pochádzajú dva najúspešnejšie hity v celej kariére kapely, ktorými sú single Pretty Fly (for a White Guy) a Why Don´t You Get a Job.

Opätovný pokles chalani pocítili krátko po odchode bubeníka Rona v roku 2003. Albumu Splinter sa nepodarilo dosiahnuť úspechy predchádzajúcich albumov Offspring.
Na nový album si bolo treba počkať až do roku 2008. Vyšiel pod názvom Rise and Fall, Rage and Grace a je už v poradí deviatym štúdiovým albumom skupiny. Ako single z neho vypustili dve skladby, a to Hammerhead a You, re Gonna Go Far, Kid.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu