Orbus - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako orbus.

Názov interpreta:
Orbus
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Folk 
Krajina:
Slovensko
Web:
http://www.orbus.sk/ 
Zoznam členov:

Ľuboš Hollan - texty a hudba, spev, perkusie (lyrics, music, leading vocal, percussion)
Zuzana Benkovská - flauty, klávesové nástroje, vokály (flutes, electric piano, vocal), v súčasnoti na materskej dovolenke
Martin Zálešák - texty a hudba, spev, akustická gitara (lyrics, music, leading vocal, acoustic guitar)
Juraj Kozár - basová gitara, speaker (bass guitar, speaker)
Marcel Čambal - gitary (guitars) 

Biografia:

Celé to rozkrútil Ľuboš Hollan, ktorý zháňal nových spoluhráčov. Pridali sa k nemu dvaja z nás - Martin Zálešák a Zuzana Poláková (dnes už Benkovská). Základ skupiny bol na svete a mohli sme začať s realizáciou vlastnej tvorby z autorskej dielne Ľuboša aj Martina.

V krátkej dobe sa k nám pridal basgitarista Juraj Kozár a neskôr aj pesničkár Peter „Petiar“ Lachký. V nasledovnom zložení sme hrali folkovo-trampskú akustickú muzičku až do konca roku 2005: Ľuboš Hollan – 12-strunná gitara, spev, umelecký vedúci; Zuzana Benkovská – priečna flauta, vokály; Martin Zálešák – akustická gitara, spev; Juraj Kozár – basgitara; Peter "Petiar" Lachký – perkusie, akordeón, akustická gitara, vokály.

V zime 2006 sme do skupiny prijali gitaristu Mareka Kadleca. Nahradil týmto Petiara, ktorý odišiel za prácou do ďalekého a večne zahmleného Anglicka. A keďže Marek bol vynikajúci gitarista, Ľuboš sa vzdal hrania na 12-strunnej gitare a vrhol sa na perkusie, ktorým je verný dodnes.

V lete 2006 nás opustil Marek a rozhodol sa plne venovať klasickej gitare, ku ktorej mal vždy bližšie. Jeho post v novembri 2006 zastúpil Pavol Malovec s elektrickou gitarou, s novými nápadmi a zmyslom pre aranžmány.

Od roku 2008 sme hrali opäť v pôvodnej štvorčlennej zostave (Ľuboš Hollan, Zuzana Benkovská, Martin Zálešák, Juraj Kozár), ale k akustickej gitare, basgitare, perkusiám a flaute sme pridali aj klávesy.

V máji 2009 nastúpila Zuzka na materskú dovolenku. Istý čas sme preto hrali len v trojici, ale čoskoro sa k nám pridal nádejný gitarista Marcel Čambal, ktorý sa stal ďalším členom skupiny. Repertoár sme museli prispôsobiť zmene obsadenia a v novom šate sme slávnostne pokrstili náš debutový album "Svet je naruby".

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu