Orchester z Marsu - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako Orchester z Marsu.

Názov interpreta:
Orchester z Marsu
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Pop, Disco, Punk rock, Country, Funk, Rap, Ska, Reggae, World music, Ambient, Downtempo, Filmová hudba, Scénická hudba 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Trnava
Zoznam členov:

1. Final Song - Ján Kuric a Štofo - 3:10
2. Country Song - Katka Koščová - 3:41
3. Comeback Song - Lasky - 3:09
4. Party Song - Koňýk - 2:59
5. Flower Song - Ďuďo a Dorota Nvotová - 3:12
6. Mustang Song - Jana Tóthová - 3:28
7. Escape Song - Lucia Lužinská - 3:24
8. Air Song - Lucia Šoralová - 3:59
9. Tango Song - Marcela Laiferová - 3:51
10. Lulu Song - Marián Labuda st. - 3:13
11. Mustang Song Emah rmx - 4:20
12. Final Song - Orchestral - 3:10
13. Mustang Song - Orchestral - 3:28
14. Escape Song - Orchestral - 3:24
15. Air Song - Orchestral - 3:59
16. Orchestra Tuning - 0:37
17. Tango Song - Orchestral - 3:51 

Biografia:

Orchester z Marsu v silnej zostave!

"To najlepšie všetkých dôb - tango, country, punk & pop!" - takýmto sloganom uvádza nezávislé vydavateľstvo Lark Records nevšedný album, ktorý je natlačený potenciálnymi hitmi a hudobnými osobnosťami.
http://www.myspace.com/orchesterzmarsu
Kompilácia vznikala takmer rok a bola nahrávaná v ôsmich štúdiách. Obsahuje desať nových piesní, jeden remix a päť inštrumentálok.
Kapelník Hudby z Marsu http://www.hudbazmarsu.sk - Michal Štofej napísal skladby pre známych slovenských spevákov. Merítkom výberu nebol štýl ale charizma interpreta.
A tak sa na jednom CD vedľa seba ocitli prvá slovenská superstáristka Katka Koščová, punková legenda Koňýk zo Zóny A, Ďuďo z Hexu, Lasky z Pary, Dorota Nvotová, džezová speváčka Lucia Lužinská, muzikálová diva Lucia Šoralová, "vidiečan" Kuric Ján, éterická Jana Tóthová z kultovej skupiny Tornádo Lue, najznámejšia retro-repete speváčka Marcela Laiferová a dokonca jeden z najlepších československých komikov Marián Labuda.
Špecialitou je aj remake hitu Maťa Ďurindu a Whiskyho Ja sa vrátim (Comeback Song). Z pôvodnej piesne je použitý gitarový rif a refrén, ostatné časti sú nové, zasadené do rockovo-breakbeatového aranžmánu. Elektronikou prispel Emah, ktorý zremixoval Mustang Song - dodal mu nový rozmer, ale výborne zachoval tmavú atmosféru. Keď CD vložíte do počítača, objavíte aj animovaný videoklip k tejto piesni, ktorého režisérkou je Lucia Novotová.
http://www.youtube.com/watch?v=dTLLpM7CVi0
Päť skladieb znie na albume aj v inštrumentálnej verzii.
http://www.myspace.com/larkrecords
Umožňujú poslucháčovi lepšie si vychutnať hudobné vrstvy, jednotlivé nástroje, medzi ktorými žiari cigánsky akordeón Milana Boráka, bendžo Romana Áča a inštrumenty, ktoré doteraz nebolo počuť v piesňach Hudby z Marsu ako fagot (Ida Chovanová) či lesný roh (Michaela Švecová). Tieto skladby majú filmovú atmosféru, vyvolávajú v predstavách obrazy, akoby ste počúvali sountrack k filmu.
Na albume sa podieľali aj členovia Hudby z Marsu - o nezameniteľný zvuk trúbky sa postaral František Kosír (Ferdo), Filip Hittrich (Julko) sedel za mixom ako majster zvuku a obal vytvoril bubeník a grafický dizajnér Róbert Szegény (Sigi).
Opäť sa osvedčila aj spolupráca so speváčkami (Martinka Potkányová, Stanislava Križanová, Kristína Schedlbauerová) a s huslistom Petrom Reiterom z folklórneho súboru Trnafčan.
Napriek tomu, že sa pri počúvaní dostanete zo ska do country, z elektroniky do punku, z folku do funky-diska, z tanga do mexikej hudby, dramaturgicky je album ucelený a stmelený jedným autorským rukopisom.
Z dielka je cítiť číra radosť z hudby, ktorú hudobníci odovzdávajú poslucháčom. Spája zdanlivo nespojiteľné, búra obmedzenia a potvrdzuje Štofov dadaistický prístup k tvorbe.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu