Para - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Para
Roky činnosti:
1995-súčasnosť
Žánre:
Pop, Punk rock, Alternative rock 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://www.para.sk// 
Zoznam členov:

Tomáš "Lasky" Šedivý - spev
Matúš Vallo - basgitara
Jozef Rezník - gitara
Oliver Sadovský - perkusia, elektronika
Daniel Buzinkay - bicie
Tibor Kokény - akordeón 

Biografia:

Za vznik slovenskej skupiny Para je považovaný rok 1995, kedy mali jej členovia prvú oficiálnu skúšku. Kapela začínala v štýle punku. Neskôr pridali aj trochu ska a funk.

Rok 1998 bol pre kapelu významným, pretože po niekoľkých výmenách na poste speváka prišiel do kapely Lasky. Spolu s ním na čele sa kapele podarí v roku 2000 vydať svoj debutový album s názvom Veci začínajú fungovať, ktorého predzvesťou bol úspechu singla Kruhy do vody.

Ďalším singlom albumu sa stala skladba Ticho, ktorá sa stala najúspešnejšou z celého albumu. Bol k nej natočený aj prvý klip kapely Para.

Rok 2001 sa opäť nesie v znamení úspešného singla a to skladby Otec, ktorá zaznamenala najväčšie doterajšie úspechy v rádiách. Singel sa objavil na albume 1234, ktorý vyšiel v tom istom roku.

V roku 2004 uzrel svetlo sveta album Brutálna zostava. Singlami sa stali skladby Prví poslední, Prezident či obrovský hit albumu, skladba Keď ťa stretnem. Vďaka poslednému spomínanému singlu sa stal album Brutálna zostava najúspešnejším albumom kapely.

V roku 2006 vydala kapela svoje prvé DVD s názvom Live at Babylon. V tom istom čase sa do rádií dostal singel Ako najlepšie viem, z pripravovaného albumu. Ten uzrel svetlo sveta v roku 2007 pod jednoduchým názvom Para. Druhým singlom sa stala absolútna pecka, skladba Abstinet na ktorom spolupracovali hip-hopovou skupinou Amo.

Zatiaľ posledným albumom je doska Povstanie. Vyšla v roku 2010 a nachádza sa nej hit Zatancuj. Po vydaní albumu koncertovali na turné so skupinou Bill Barman.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu