Peter Cmorik - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Peter Cmorik
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Pop, Rock 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Rožňava
Web:
http://www.cmoro.sk// 

Biografia:

Peter Cmorik sa do povedomia slovenskej verejnosti dostal vďaka súťaži Slovensko hladá Superstar II., do ktorej sa prihlásil v roku 2005. Súťaž trvala do apríla 2006, kedy sa stal Peter absolútnym víťazom, a teda druhou slovenskou Superstar.

Výhra mu zabezpečila vydanie debutového albumu. Jeho predzvesťou bol singel Dážď, ktorý sa stal najhranejšou skladbou slovenských rádií. Nasledovalo vydanie debutového albumu Nádherný deň, ktorý sa stal už po dvoch týždňoch od vydania multiplatinovým. Predalo sa z neho viac ako 30 tisíc kópií.

Na jeseň vyrazil so svojou koncertnou kapelou v zložení Juraj Kupec, Juraj Tatár, Marcel Buntaj a Martin Gašpar na turné s názvom Nádherný deň tour 2006, počas ktorého natočili klip k druhému singlu Mám pocit.

V ankete Slávik získava ocenenie Objav roka, Spevák roka, a pieseň Dážď sa stala Hitom roka. V roku 2007 získal Juraj Kupec cenu Aurel v kategórii Najlepší zvukový záznam roka.

Na jeseň roku 2007 pracoval na druhom albume, z ktorého pilotným singlom sa stala skladba Nemusíš sa báť. V októbri vyšla skladba na albume Žijem ako viem. Druhým singlom z tohto albumu sa stala pieseň Čo to znamená?

V prvej polovici roka 2008 odohral šnúru koncertov ako hosť turné kapely Team.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu