Peter Nagy - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Peter Nagy
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Rock 
Krajina:
Slovensko
Web:
http://www.peternagy.sk/ 

Biografia:

Slovenský spevák, textár, skladateľ a hudobný producent Peter Nagy na seba prvýkrát upútal pozornosť skladbou Profesor Indigo, ktorá sa okamžite stala hitom a raketovou rýchlosťou odštartovala Petrovu dodnes trvajúcu hudobnú kariéru. Na scéne pôsobí už viac ako dve desaťročia.

Okrem vlastných albumov má Peter na konte i spoluprácu s detskými speváckymi hviezdičkami, z ktorých najznámejšími sa stali Martin Madej a Michaela Paštétová. Obaja s Petrom svojho času vystupovali v kapele pod názvom Peter Nagy a deti.

Debutoval albumom Chráň svoje bláznovstvá, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 1984. Jeho úspech okamžite naplnil veľké koncertné haly ľuďmi spievajúcimi si hity Kristínka iba spí či titulnú skladbu.
O rok neskôr vydal Peter albumu Mne sa neschováš, ktorý so sebou opäť priniesol hity. Boli nimi single Marcel z malého mesta a Sme svoji.

Úplnou zberateľskou raritou sa stala LP Jockey, ktorej skladby nikdy nevyšili na CD nosiči. LP obsahuje anglicky prespievané známe Nagyho skladby.

Ďalšiu záplavu hitov priniesol album Šacgy robia človeka, z ktorého sa najobľúbenejšími stali skladby Korálky od Natálky a Aj tak sme stále frajeri.

V roku 1998 pripravil Peter ďalší zberateľský kúsok v podobe multimediálneho CD nosiča s názvom Peter Nagy a jeho cesty. Album obsahuje texty, piesne, históriu, fotky, videoklipy a mp3 ukážky piesní.

Nové milénium prinieslo menšiu zmenu i v Petrovej novej tvorbe, čo sa prejavilo na albume Nové svetlo z roku 2002. Hity z albumu sú totiž oproti predošlým megahitom viac popové a žiaľ o niečo menej populárne. No i napriek tomu sa v rádiách celkom ujali single Len tak si hodiť vlasmi, Len pomaly a Si moja hviezda.

S ďalšou zaujímavosťou prišiel v roku 2006, kedy vydal album duety. Album obsahuje 12 pôvodných Petrových skladieb, ktoré si spolu zaspieval s populárnymi interpretmi slovenskej i českej hudobnej scény.

V súčasnosti sa Peter Nagy venuje príprave nového štúdiového albumu, ktorého vydanie ešte nie je upresnené.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu