Pink - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Pink
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, Rock, R&B 
Krajina:
USA
Web:
http://www.pinkspage.com// 

Biografia:

Pink, vlastným menom Alecia Beth Moore, sa narodila v Pensylvánii. Svoju hudobnú kariéru rozbehla v dievčenskej skupine Choice, po rozpade ktorej začala pracovať na svojej prvej sólovej štúdiovke Can't Take Me Home (2000). Z tejto nahrávky pochádza úspešný singel There You Go, s ktorým sa Pink dostala do prvej desiatky singlového rebríčka Billboard Hot 100.

O rok neskôr uviedla na trh album Missundaztood s hitmi ako Get the Party Started, Don't Let Me Get Me, Just Like a Pill či Family Portrait, ktorým si vyslúžila pozitívne kritiky a predala z neho vyše 12 miliónov kusov. V roku 2003 predstavila album Try This, ktorý sa síce predával omnoho menej ako tie predošlé, ale vďaka singlu Trouble získala jednu zo svojich troch cien Grammy.

Komerčný úspech opäť zaznamenala so štvrtou štúdiovkou I'm Not Dead (2006), z ktorej pochádzajú hity Stupid Girls, Who Knew a U + Ur Hand. Odvtedy vydala ešte album Funhouse (2008), na ktorom sa nachádzala napríklad pieseň Sober, a výberovku Greatest Hits... So Far!!! (2010), na ktorej boli aj novinky Raise Your Glass a Fuckin' Perfect.

Magazín Billboard v roku 2009 Pink umiestnil na čelo rebríčka najlepších popových interpretov a interpretiek desaťročia a podľa magazínu Forbes bola speváčka, ktorá celkovo predala vyše 40 miliónov albumov a 70 miliónov singlov, v roku 2010 27. najvplyvnejšou celebritou sveta. Pink v júni 2011 priviedla na svet dcérku Willow Sage, ktorej otcom je jej manžel Carey Hart. S motokrosovým pretekárom sa zosobášila v januári 2006 v Kostarike.

(Zdroj: SITA)

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu