Prodigy - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
The Prodigy
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Alternative rock, Techno, Hardcore, Breakbeat, Big beat, Drum&bass, Oldschool jungle, Industrial 
Krajina:
Veľká Británia
Web:
http://www.theprodigy.com// 
Zoznam členov:

Liam Howlett
Keith Flint
Maxim Reality 

Biografia:

Prodigy je hudobná skupina pochádzajúca z Anglicka. Jej členovia Liam Howlett, Keith Flint a Maxim Reality sú známymi milovníkmi elektronických hudobných žánrov ako rave, hardcore, breakbeat, jungle a industrial, ktoré v neskoršej tvorbe spájajú s rockovými a punkovými prvkami. Skupina pôsobí na hudobnej scéne od roku 1990, spočiatku ako undergroundový projekt, no od konca 90. rokov je oprávnene považovaná za najúspešnejšiu elektronickú tanečnú formáciu všetkých čias.

Prodigy debutovali v roku 1992 albumom Experience, ktorého najpamätnejšími skladbami sú Charly, Out of Space, Fire či Jericho. Po dvoch rokoch vydali rovnako úspešný album Music for the Jilted Generation, s notoricky známymi trackmi ako One Love, No Good alebo Voodoo People.

Rok 1997 znamenal pre Prodigy vydanie tretieho albumu The Fat of the Land, ktorým sa zapísali do Guinnessovej knihy rekordov ako autori najrýchlejšie sa predávajúceho britského albumu v roku 1999. Najvýraznejšie skladby albumu boli Smack My Bitch Up, Firestarter a Breathe, s ktorými sa aj napriek kontroverzným videoklipom dostali do pozornosti globálneho publika.

S vydávaním albumov pokračovali v roku 2004, kedy uzrela svetlo sveta novinka pod názvom Always Outnumbered, Never Outgunned. Album v Británii debutoval na prvej priečke albumového rebríčka, no i napriek tomu žiadna skladba z neho vypustená ako singel nezarezonovala vo svetových hitparádach tak, ako single z predchádzajúceho albumu. Na tanečné výberovky sa však i naďalej často dostávali ich zremixované staršie skladby.

Na jar 2009 vydali Prodigy na novom vlastnom vydavateľstve s názvom Take Me to the Hospital piaty štúdiový album Invaders Must Die, ktorého predzvesťou bol rovnomenný pilotný singel. Na novinke spolupracovali aj s frontmanom Foo Fighters Daveom Grohlom, ktorý im vypomohol na bicích v songu Run with the Wolves, ale i Jamesom Rushentom z Does it offend you, yeah?

V novembri 2010 po turné s kapelou Linkin Park sa Prodigy vyjadrili, že sa chystajú zavrieť do štúdia a pracovať na nových nahrávkach. Očakáva sa, že album by mal vyjsť už tento rok.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu