Puding Pani Elvisovej - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako PPE.

Názov interpreta:
Puding Pani Elvisovej
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, Electro pop, Alternative rock, Electronica 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Košice
Web:
http://www.ppe.sk// 
Zoznam členov:

slivka, spev
pino, klávesy, gitara
miloš, bicie
viliam, basa, klávesy
marcel, gitara, basa 

Biografia:

Kapela sa sformovala v roku 1995 v trojici Viliam, Miloš a Pino. Táto zostava sa časom niekoľkokrát zmenila.

Kapela sa stala mediálne známa vďaka EP Pavúk A Iné, z ktorého sa presadila skladba Páčim Sa Si. Košická formácia dostávala v tomto čase čoraz viac príležitostí hrať na hudobných festivaloch.

Debutový album, na ktorom kapela dlho pracovala uzrel svetlo sveta až v roku 2004 pod názvom Automati, ktorý potvrdil miesto kapely na tanečnej scéne. Singlom sa stala pieseň Piknik, ktorý sa stal v tej dobe najhranejšou skladbou v slovenskom éteri.
Za album získala kapela ocenenie Aurel 2004 v kategórii Obal roka.

O tri roky neskôr vydala skupina svoj druhý album Play/Pause/Eject. Album sa dočkal veľmi priaznivých ohlasov. Úspechom je singel Davaj Het, ktorého videoklip sa zhrával na hudobnej stanici MTV. V ankete poslucháčov Rádia_FM, o najlepší album roku 2007 obsadil album Play/Pause/Eject 2. miesto a v časopise .týždeň bol zaradený medzi najdôležitejšie albumy roku 2007.

Nasledoval koncertný rok. Jeho vrcholom bolo vystúpenie v preplnenom šapitó na festivale Pohoda a účasť na prestížnom festivale Transmusicales vo francúzskom Rennes. Kapela hrala aj vo Velkej británii, tentokrát to bol Bristol. Na skladby z albumu Play/Pause/Eject postupne vznikali remixy od rôznych autorov. Neskôr sa kapela predstavila aj v Maďarsku, kde mala veľmi dobrý ohlas. Členovia skupiny sa venujú aj vlastným projektom, Pino vydáva single či remixy ako Kasioboy, pričom odohral viacero koncertov na Pohode, Wilsonicu či NuevoNuNight. Vili:am pôsobil ako didžej na viacerých klubových akciách. Zároveň boli obaja na chvíľu aj koncertnými členmi vtedy novej kapely The Uniques, ktorá sa udomácnila v ich skúšobni.
Koncom roka PPE vydala pesničku Mladí Chemici ako ochutnávku z nového pripravovaného albumu. PPE sa sústredila vo svojom štúdiu na nahrávanie a produkovanie svojho tretieho albumu. Zároveň kapela neobmedzuje ani koncertnú činnosť, prvý krát sa ukázala v Poľsku a odohrala svoj zatiaľ najväčší koncert v kariére na festivale Pohoda pre cca 15 000 ľudí. Z množstva nahraných demodžemov sa nakoniec vyselektovalo 14 trekov, ktoré tvoria playlist tretieho albumu s matematickým názvom π ( 3,14). Ďalším singlom sa stáva pesnička Gramatika, ktorá sa udržala neuveriteľných 21 týždňov na prvom mieste hitparády Rádia_FM. Nový album vyšla 28. októbra na vlastné náklady vo vlastnom vydavateľstve a skupina ho krstí v zaplnenom klube MMC v Bratislave. Vzápätí sa PPE vydala na celoslovenské BB Puding Tour spolu s kapelou Billy Barman. Tesne pred Vianocami sa internetom masívne šírilo virálne video PPE Fiction, v ktorom členovia PPE ako postavy z kultového filmu Pupl Fiction propagovali svoj nový album.
Vo februári získalo PPE cenu Najlepšia koncertná kapela roku 2010 v rámci Radio_Head Awards. V marci skupina natočila videoklip ku pesničke Gramatika s mladou videomejkerkou Martinou Slovákovou. Dopadlo to nad očakávania a tak si spoluprácu zopakovali začiatkom leta bicyklistickým videom ku skladbe Ďobkanie. Kapela zo stále aktuálneho albumu π vydala ďalšie dve skladby Astoria a Autodidaktik v špeciálnych singlových radio edit verziách a aj ako free download na našich stránkach. PPE rozšírilo ich koncertnú zostavu o nového člena – vibrafonistu Dalibora Kociána, s ktorým nacvičili komornejší unplugged program, ale zároveň s nimi vystúpil aj na niektorých festivaloch ako špeciálny hosť. Rok 2011 bol plný koncertov. Splneným snom bolo vystúpenie na festivale Sziget v Budapešti, ale aj na Colours of Ostrava. Najkrajším zážitkom bol festival Europavox vo francúzskom Clerrmont-Ferrand a najlepší koncert pre najviac ľudí sme odohrali na letnej Pohode. Za koncertné vrcholy zároveň považovala skupina aj vystúpenia na festivaloch Grape a Easthetic. Záver roka sa niesol v znamení veľkého československého turné s kapelou Midi Lidi, s ktorou odohrali 30 koncertov za 2 mesiace prevažne v ČR.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu