Queen - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Queen
Roky činnosti:
70's,80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Pop rock, Rock, Filmová hudba 
Krajina:
USA
Zoznam členov:

Freddie Mercury, spev
Brian May, gitara
Roger Taylor, bicie
John Deacon, bass 

Biografia:

Queen je britská rocková kapela založená v roku 1970. Tvorili ju Brian May, Roger Taylor, John Deacon a Freddie Mercury.

Debut vydala kapela tri roky od svojho vzniku s jednoduchým názvom Queen. Singlami z neho sa stali skladby Keep Yourself Alive a Liar.
Od jeho vydania začala kapela vydávať jeden úspešný album za druhým. Všetky obsahovali hity, všetky si boli niečím podobné. Kapelu preslávili po celom svete hity Love of my life, We will rock you, Bicycle Race či We are the champions.

V roku 1982 však došlo k miernej zmene. Na albume Hot Space sa objavil výrazný vplyv štýlu funky, ktorý sa predtým v tvorbe kapely neobjavoval. Rovnako zaujímavou je i skladba Life Is Real, ktorá bola poctou Johnovi Lennonovi.

V roku 1983, po nie veľmi dobre prijatom albume Hot Space sa kapela rozhodla dať si pauzu. Jej členovia sa venovali svojim individuálnym projektom. O rok neskôr však uzrel svetlo sveta nový album Queen pod názvom The Works, ktorý sa stal najpredávanejším rádovým albumom kapely.

Posledný štúdiový album vydaný pred smrťou Freddieho Mercuryho, ktorý podľahol chorobe AIDS vyšiel v roku 1991 pod názvom Innuendo. V tom istom roku Freddie podľahol chorobe.
Po smrti Freddieho sa kapela nerozpadla. Pokračovala pod názvom Queen + Paul Rodgers.
Po Freddieho smrti vydala kapela posledný album, na ktorom ešte odznel jeho hlas. Album dostal názov Made In Heaven. Najobľúbenejšou sa stala skladba Mohter Love, ktorá bola poslednou skladbou vo Freddieho živote.

Po dlhých rokoch vydala kapela v roku 2008 album The Cosmos Rocks so spevákom Paulom Rodgersom.
Album je výrazne rockový s prvkami bluesu.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu