R. Kelly - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
R. Kelly
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, R&B, Rap 
Krajina:
USA
Web:
http://www.r-kelly.com/ 

Biografia:

R. Kelly je americký R´n´B spevák, raper, a textár, ktorý odštartoval svoju sólo kariéru v roku 1993 vydaním albumu 12 Play. Z neho sa hitom číslo jeden stal singel Bump N´Grind.
Krátko po vydaní album sa začal R. Kelly venovať aj producentskej práci. Z toho obdobia má na svojom konte spoluprácu s Aaliyah, Michaelom Jacksonom či Janet Jackson.

Na celosvetový úspech tento umelec dlho čakať nemusel. Preraziť sa mu podarilo hitom I Believe I Can Fly, ktorý bol súčasťou soundtracku k filmu Space Jam. Tento singel je Kellyho doterajším najväčším hitom.

Skladba vyšla na albume s jednoduchým názvom R. Tento album je interpretov najlepšie a najrýchlejšie sa predávajúcim spomedzi všetkých jeho albumov. Predalo sa z neho vyše 9 miliónov nosičov po celom svete.

Pád z vrchlou nadol okúsil spevák po vydaní albumu Chocolate Factory. Oproti spomínanému úspechu albumu R. sa z Chocolate Factory predalo iba niečo cez 3 milióny nosičov. Album obsahoval niekoľko nevýrazných skladieb.

Niekoľkoročný neúspech prelomil albumom Double Up z roku 2007, ktorý konečne obsahoval rádiový hit I´m a Flirt, na ktorom featuringoval T.I. a T-pain. Album debutoval na vrchole albumovej hitparády Billboard 200. V Spojených štátoch sa z neho doteraz predalo niečo cez 935 tisíc nosičov.

Počas leta 2008 by mal uzrieť svetlo sveta album 12 Play: Fourth Quarter, z ktorého ako ochutnávku vypustil Kelly do éteru ako singel skladbu Hair Braider.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu