Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Preplnená Incheba: Na IMT Smile s Knechtovou sa niektorí ani nedostali

Preplnená Incheba: Na IMT Smile s Knechtovou sa niektorí ani nedostali

05.12.2013 - 12:30 | Miroslava Rabčanová

Obrovské nadšenie všetkých zúčastnených a nekonečný hnev tých, ktorí sa napriek zakúpeným lístkom do bratislavskej Incheba Expo Arény nemali ako dostať. To sú dve základné a zároveň protichodné emócie zo včerajšieho veľkolepého vianočného koncertu IMT Smile a Katky Knechtovej.


Vypredaná niekoľkotisícová hala na koncerte slovenského interpreta sa dnes javí snáď ako zázrak. Ten sa podarilo premeniť na realitu fanúšikmi milovanej prešovskej formácii IMT Smile, spolu s ich bývalou členkou, dnes už samostatne pôsobiacou Katarínou Knechtovou. Je to priam dychvyrážajúce. No dych brala aj skutočnosť, že časť fanúšikov sa pred vstupom do haly otočila a kráčala domov. Dôvod? Nevedeli sa dostať dnu.

Keď si kapela koncert organizuje sama...

Ľudia, ktorí sa už beztak pod pódiom dosť tlačili, boli po koncerte Knechtovej vyzvaní k tomu, aby sa ešte viac potisli, pretože vonku stojí posledných 500 fanúšikov, ktorí by sa radi dostali do haly C. Reakcie na oficiálnej facebookovej stránke IMT Smile však prezrádzajú, že nie všetci mali to šťastie svoj zakúpený lístok uplatniť a vychutnať si inak famózny večer. Napokon prišlo aj oficiálne vyjadrenie prešovskej kapely, ktorá si koncert organizovala sama. V ňom vysvetlila, že kapacita nebola prekročená:

"Ďakujeme Bratislava za priazeň a skvelú atmosféru na včerajšom koncerte. Mrzia nás sťažnosti, že ste niektorí nemali dostatok priestoru. Ubezpečujeme vás však, že určite nebolo predaných viac vstupeniek, ako je kapacita Incheby (6000). Vopred sme avizovali, že koncert je vypredaný, teda sme očakávali, že sa fanúšikovia dostavia v dostatočnom predstihu a nebudú do poslednej chvíle čakať vonku. Preto mohol nastať nárazový nával ľudí pri vchode na začiatku koncertu. Niekoľkokrát tiež moderátor pred koncertom vyhlasoval a žiadal ľudí, aby sa v sále posunuli a neblokovali vstupy, keďže pri ľavej strane pódia bol ešte dostatočný priestor. Bolo to na vzájomnej ohľaduplnosti fanúšikov voči sebe navzájom. S tým, že sa niektorí odmietali posunúť, už organizátor bohužiaľ nedokáže nič spraviť. Nedá sa niekoho nútiť. Vážime si každého jedného fanúšika IMT Smile a veríme, že na našich koncertoch bude vždy okrem skvelej nálady aj vzájomná ohľaduplnosť a pochopenie."

(K tomuto z redakcie Hudba.sk len toľko, že si pamätáme napríklad vypredaný koncert The Fugees v tej istej hale, na ktorý sa vchádzalo aj cez vchod z opačnej strany. Vďaka tomu nebolo potrebné žiadať, aby sa fanúšikovia, ktorí prišli medzi prvými, posúvali zo stredu do kúta vľavo pod pódiom, odkiaľ nič nevidno. V takom prípade naozaj nemožno viniť fanúšikov, pretože kto skôr príde, mal by mať možnosť vybrať si najlepšie miesto.)

IMT Smile v Inchebe, 4.12.2013Incheba počas koncertu IMT Smile praskala vo švíkoch - viac fotiek

Opäť rocková Katarína Knechtová   

Žena mnohých tvárí. I tak by sa dala po včerajšku nazvať speváčka Katka Knechtová. Na jar odohrala pokojné akustické turné, potom s viac elektronickým zvukom predskakovala legende Depeche Mode a včera zase ponúkla svojim priaznivcom poriadny nárez. Už pri prvom pohľade na ňu bolo zrejmé, že sa v ten večer pred zrakmi toľkých divákov poriadne odviaže.

I Can't Get No Satisfaction zneli prvé slová zo speváčkiných úst, ktoré prezrádzali, že v tento večer ukáže svoju rockovejšiu podobu. To sa jej spolu s kapelou podarilo aj v nasledujúcich skladbách už výlučne z jej repertoáru, ktoré boli zabalené do tvrdšieho zvuku.  Prešovčanka zostavila svoj playlist zo skladieb pochádzajúcich z jej dvoch sólových albumov, z ktorých odspievala single KebyVšetko inak vyzerá a Zvláštny prach, no ponúkla i piesne z čias, kedy bola na vrchole jej bývalá skupina Peha.   

Práve pri piesni z tohto obdobia – Hlava vinná, telo nevinné - už bolo publikum na 100% jej a spievalo si tento niekdajší veľký hit spolu s ňou. A keď k tomu pribalila songy ako Naoko spím, Slnečná balada, Deň medzi nedeľou a pondelkom či dodnes obľúbený hitZa tebou, podarilo sa jej strhnúť aj tú časť publika, ktorá prišla pôvodne iba kvôli IMT Smile. "Bolo nám potešením byť vašim vareným vínom predtým, než príde vaša kapela," lúčila sa v závere svojho setu Katka s davom, pred ktorým však v tento večer nestála poslednýkrát.

Tásler už svojím príchodom takmer zbúral Inchebu

V okamihu, ako na pódium vchádzali členovia formácie IMT Smile, začalo publikum doslova vrieť a to bolo ešte nič oproti tomu, keď pohľady prítomných spočinuli na blížiacom sa Ivanovi Táslerovi. V tej chvíli sme mohli gratulovať statikom budovy za dobre odvedenú prácu. Energia, ktorá náhle naplnila halu bola odzbrojujúca. Už len pri spomienke na tento okamih by som sa mohla začať topiť v samých superlatívoch, a to pritom ešte nevyšiel z Táslerovho hrdla ani prvý tón. Jednoducho stačilo, že sa objavil na pódiu.   

Mimoriadne úspešný vianočný bratislavský koncert odštartovali Prešovčania aktuálnym singlom S.O.S., ktorý je veľkým prísľubom novovznikajúceho albumu. Vzápätí zaznel song Pre túto chvíľu, ktorý je síce 10 rokov starý, no keďže sa stal titulnou piesňou obľúbeného seriálu, stal sa opäť populárnym. Setlist koncertu sa niesol najmä v duchu hitových klasík, no zazneli aj Táslerove obľúbené, hoci menej známe pesničky, ktoré často nehrávajú. Jednou z takých bola aj pieseň Všetko z albumu Valec extra.

Nechýbali ani hity ako Veselá pesnička, Ľudia nie sú zlí, Exotika, Veľa láskyViac či Opri sa o mňa. Bez tej si snáď koncert IMT Smile ani nemožno predstaviť - aj včera večer doslova hučali jej slová z každého hrdla. Nasledujúca pieseň Duch človeka bola zas príjemnou nostalgickou spomienkou na debutový album, ku ktorému sa kapela počas koncertu neskôr vrátila vo veľkom štýle. 

Katarína Knechtová s IMT Smile, Incheba, 4.12.2013Katka Knechtová a Ivan Tásler - pozrite si celý fotoreport z koncertu

Klik-Klak, opäť spolu   

Okamžite, ako začali halou znieť prvé tóny hitu Nepoznám, fanúšikovia zareagovali a začali spievať. Spevák ich však tentoraz s úsmevom zastavil, pretože nastala chvíľa, kedy na pódiu opäť privítal Katku Knechtovú, ktorá sa doprostred pódia doslova pretancovala. Jej nefalšovaná radosť zo spoločného vystúpenia s kapelou, v ktorej začínala, bola doslova nákazlivá. Akoby sa znova vrátila do čias, kedy mala pätnásť rokov a o hudbe vedela len to, že ju baví a chce ju robiť.   

Teraz však na pódiu vedľa seba stáli dvaja vyzretí muzikanti, ktorí majú okrem spoločného štartu dodnes spoločnú ešte minimálne jednu vec – patria momentálne i dlhodobo k najpopulárnejším interpretom na slovenskej hudobnej scéne. V ich spoločnej spomienke na debutový album Klik-Klak zazneli piesne Nepoznám, Biely pavúk, Možno si ma pomýliš a Ráno. Návrat do čias dávno minulých bol pre fanúšikov, ktorí si ich ešte spolu pamätajú, skvelým zážitkom. Akoby všetci razom omladli o 15 rokov.   

Prítomným ale stále nestačilo a za svoj burácajúci potlesk boli odmenení hneď štvornásobne. Prídavkovú časť tvorili piesne Vyvedený z mieryNajkrajšie VianoceZa dedinou a Bozk. Ak by teraz zdvihol ruku niekto, kto na koncerte ako fanúšik bol a neodchádzal z neho nadšený (samozrejme vynímajúc tých, ktorí sa, žiaľ, do haly C nedostali), tak by mi sánka padla snáď ešte nižšie ako zo samotného Táslera, ktorý si Bratislavu absolútne podmanil. Košice sa majú na čo tešiť, snáď ich organizačné problémy obídu.

Autorka: Miroslava Rabčanová 
Foto: Marko Erd


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti