Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Kristína koncertne dozrela, bratislavské publikum nabila energiou

Kristína koncertne dozrela, bratislavské publikum nabila energiou

05.12.2014 - 18:00 | Michaela Žureková

Vo štvrtok večer sa okrem hudobných fajnšmekrov smerujúcich do bratislavského MMC na britskú elektronickú ikonu Lamb našlo aj mnoho takých, ktorí zaplnili Ateliér Babylon. Práve tu odohrala svoj prvý veľký samostatný koncert v našom hlavnom meste speváčka Kristína, ktorá má pred sebou ešte štyri zastávky v rámci Horehronie Tour 2014.


Kristíne sa v ostatných týždňoch neuveriteľne darí - vydala výberovku svojich najväčších hitov, zverejnila nový singel a nafotila kalendár. Okrem toho odštartovala turné, vďaka ktorému sa so svojimi koncertmi konečne presunula od českých fanúšikov aj k tým domácim. Hoci sa 26-ročná speváčka vždy javila ako hanblivý typ, ktorý počas verejného vystupovania pôsobil neisto, roky úspešného pôsobenia na scéne urobili svoje. Dnes na pódiu a pred fanúšikmi pôsobí ako energická a sebaistá žena, ktorá si vystupovanie naplno užíva, nebojí sa komunikovať a odviazať sa, no aj ukazovať svoju ženskú stránku.

Na bratislavskom, takmer dvojhodinovom koncerte, ponúkla Kristína publiku najmä prierez svojou tvorbou, pričom jej nemožno uprieť množstvo hitov, ktoré má na konte. Nechýbali najznámejšie piesne ako Pri oltári, V sieti ťa mám, Jabĺčko ani aktuálny singel Navždy. Pri mnohých, fanúšikom dôverne známych skladbách, pozitívne prekvapili zmenené aranžmány – Pri oltári aj Stonka dostali rockovejší šat najmä vďaka gitaristovi Adamovi Malíkovi, pieseň Ešte váham upravila kapela do reggae kabátu. A obecenstvo sa nesťažovalo, skôr naopak – všetko, čo od Kristíny v ten večer prišlo, prijímalo s ochotou a nadšene, dokonca aj výzvy k spoločnému tlieskaniu, ktoré prichádzali takmer v každej druhej pesničke. 

Babylon zdvihla zo stoličiek

Program koncertu sa od tých, ktoré Kristína odohrala v Čechách aj na minulých turné, veľmi nelíšil – dramaturgicky došlo k dvom pauzám, počas ktorých sa speváčka odišla prezliecť do zákulisia a divákov zatiaľ muzikantsky bavili bubeník a gitarista. Keď sa vrátila, odspievala akustický set s piesňami Vráť mi tie hviezdy Odpúšťam. S už celou kapelou neskôr došlo aj na "diskotékové" Jabĺčko a novinku Ta ne.

Prekvapením bolo zakomponovanie piesne Ai Se Eu Te Pego vo verzii Michela Teló ako mash-upu v Kristíninej pesničke Ešte váham. A veru sa zdalo, že Slováci okrem spievania Kristíniných kúskov nemajú problém ani s portugalčinou. Na záver sa však vrátili "na Slovensko", konkrétne na Horehronie, bez ktorého by Kristína nemohla odísť z pódia. V týchto finálnych chvíľach večera už stál na nohách takmer celý Ateliér Babylon a tradične si vytlieskal/vykričal prídavok. Kristína sa definitívne rozlúčila piesňou Viem, lebo viem a zakončila tak príjemné vystúpenie, z ktorého mali zážitok určite nielen 10-ročné dievčatá stojace tesne pod pódiom a obdivujúce krásne outfity, ale aj tí, ktorí si prišli vypočuť svoje obľúbené skladby a tak trocha sa nabiť energiou.

A napriek tomu, že po hudobnej stránke sa u Kristíny nič nemení (jej tvorba naďalej zostáva nenáročným a, bohužiaľ, málo originálnym popom), má výhodu, ktorú jej môžu závidieť viacerí hudobní kolegovia – na jej koncerty sú zvedavé všetky vekové kategórie. A tie dokonale vedia, čo majú od Kristíny ako interpretky očakávať, takže ich na jej vystúpení nemohlo skutočne nič sklamať.

Setlist koncertu Kristíny v Bratislave:
(Ateliér Babylon, 4.12.2014)

1. Tak si pustím svoj song
2. Tancuješ mi v srdci
3. Pri oltári
4. Kým ťa mám
5. Život je vždy fajn
6. V sieti ťa mám
7. Stonka
8. Vráť mi tie hviezdy
9. Odpúšťam
10. Jabĺčko
11. Ta ne
12. Raz sa nám vlaky rozídu
13. Navždy
14. Letím v duši
15. Ešte váham
16. Horehronie
17. Viem, lebo viem (prídavok)

Autorka: Michaela Žureková
Foto: Facebook.com/kristinapelakova


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti