Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Jason Derulo v Prahe: Zrušený koncert vynahradil 40-minútovou šou na balkóne

Jason Derulo v Prahe: Zrušený koncert vynahradil 40-minútovou šou na balkóne

06.11.2018 - 16:20 | Danka Šoporová

Tisícky fanúšikov z Česka i zo Slovenska sa v posledný októbrový týždeň tešili na koncert multitalentovaného amerického speváka, skladateľa a tanečníka Jasona Derula. To, ako jeho avizovaná šou v Prahe nakoniec dopadla, však nemohol čakať nikto.


Na facebookovej stránke koncertu s blížiacim sa termínom (25.10.) pribúdali príspevky nadšených fanúšikov. Ich základňa sa rozdelila na dve časti. Kým pre jednu skupinu bol samozrejmým najväčším lákadlom Jason Derulo, druhá časť ani nedýchala pri pomyslení na "predkapelový" koncert nórskeho fenoménu - dvojičkovského dua Marcus & Martinus. Tí mali v Prahe vystúpiť už druhýkrát v tomto roku, čo spôsobilo medzi násťročnými dievčatami eufóriu najvyššieho stupňa.


Hodiny státia pred štadiónom

Verní fanúšikovia oboch hviezd večera stáli pred pražskou Tipsport Arénou niekoľko hodín vopred a s blížiacim sa časom oficiálneho štartu koncertu nálada gradovala. Halu však organizátori o 19:00 neotvorili a následne sa s každou pribúdajúcou polhodinou oneskorenia atmosféra zhoršovala a napätie hustlo do neznesiteľných rozmerov.

Medzi fanúšikmi totiž nechýbali ani rodičia s malými deťmi, ktoré chceli aspoň na moment zhliadnuť blonďavých nórskych bratov. Mimochodom, tí sa enormnému úspechu tešia od roku 2016, keď so svojimi "bieberovskými" skladbami zabodovali aj ďaleko za hranicami rodnej krajiny. Kuriozitou je, že hoci majú iba šestnásť rokov, stihli vydať už dve autobiografie o svojej ceste na vrchol šoubiznisu.

Usporiadateľ koncert zrušil, Derulo situáciu zachránil 

Krátko po deviatej hodine večer predstúpil pred davy fanúšikov usporiadateľ, ktorý nahnevaným, sklamaným, vysileným a najmä frustrovaným fanúšikom oznámil, že koncert sa ruší. Tí, ktorí na mieste v daný večer boli, určite dosvedčia, že lavína beznádeje a negatívnych vyjadrení na adresu organizátorov na seba nenechala dlho čakať.  

Jason Derulo však potvrdil status špičkovej hviezdy, ktorá si fanúšikov váži a spolu s tímom tanečníkov predviedli ako náplasť za zmarený koncert "balkónovú" šou, v ktorej zazneli skladby ako Want to Want Me, Swalla  alebo Talk Dirty. S tisíckami skandujúcich ľudí sa spevák po asi 40 minútach rozlúčil slovami, že do Česka v blízkej budúcnosti príde opäť a odohrá koncert v plnom zložení, aj s predskokanmi a celým programom, tak ako bolo plánované.  

Práve ľudský prístup uznávaného umelca a známe hity odspievané naživo spolu s tanečnou šou ako-tak upokojili rozvášnený dav. Iba vďaka tomu dlhoočakávaný koncert neskončil obrovským fiaskom. Nik nepochyboval o tom, že vystúpenie svetovej hviezdy sa uskutoční v náhradnom termíne. Koniec koncov, presne tak, ako vo svojom vyhlásení zdôraznil usporiadateľ aj samotný interpret prostredníctvom svojho Instagramového profilu o deň neskôr.


Koncert definitívne zrušený 

O to väčšie bolo sklamanie ľudí týždeň po neuskutočnenom koncerte, keď agentúra vydala nové oficiálne vyhlásenie, pod ktorým je podpísaný Eduard Šejnoha, technický riaditeľ spoločnosti G.S. Production Services. Prinášame vám jeho skrátené znenie:

Manažment umelca a celého turné neponúkol náhradný termín konania koncertu, kde by vystupovali všetci umelci, navyše za opakovanie požadovali odmenu vyššiu, než bola cena pôvodného koncertu. Manažment speváka zdržiaval rokovania o náhradnom termíne tak dlho, až sa celá situácia dostala do stavu, že náhradný koncert nie je možné realizovať.  

Usporiadateľ koncertu spoločnosť FP PRO sa veľmi ospravedlňuje. Chceli sme ukázať v Prahe šou, ktorá mala byť naozaj výnimočná. Zahraničná produkcia ale urobila toľko fatálnych chýb, že koncert nebolo možné realizovať. Za 16 rokov organizovania koncertov a ďalších kultúrnych podujatí som takú situáciu nezažil. My ako usporiadateľ sme neurobili jedinú chybu, a napriek tomu nás koncert stál v nákladoch viac ako päť miliónov CZK, ktoré musíme uhradiť zo svojich zdrojov.  

Pôvodný koncert musel byť zrušený kvôli fatálnym chybám zahraničnej technickej produkcie, ktorá aj napriek dôrazným upozorneniam a žiadostiam o zredukovanie hmotnosti aparatúry, umiestnila do konštrukcie o viac ako 25% ťažší set zariadení, než je výrobcom konštrukcie a technickou špecifikáciou povolené. Tieto chyby vyústili k poškodeniu nášho technického vybavenia, ground supportu, a pretože nebola možnosť konštrukciu na mieste skontrolovať a overiť jej bezpečnosť, nebolo možné koncert z týchto dôvodov odohrať.

Nórski bratia fanúšičky odignorovali 

Emócie opadávajú, frustrovaní fanúšikovia a rodičia, ktorí museli nepríjemnú situáciu vysvetľovať plačúcim deťom, ako i rodiny, ktoré na koncert neváhali pricestovať zo stovky kilometrov vzdialených miest, sa so situáciou pomaly zmierujú. To, že fenomenálneho hudobníka a tanečníka mali možnosť vidieť z balkóna je síce malou, no aspoň nejakou náplasťou.

Pri umelcoch takýchto zvučných mien to nebýva samozrejmosťou. Súrodenci Marcus & Martinus by o tom vedeli rozprávať. Tisíckam dievčat, ktoré na nich čakali dlhé hodiny v chladnom počasí, ani nezamávali. No súdiac podľa príspevkov na ich Instagrame, kde sa za vzniknutú situáciu ospravedlnili, majú už dávno odpustené.  

Autorka: Danka Šoporová
Ilustračné foto: Facebook.com/jasonderulo


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti