Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

The Asteroids Galaxy Tour: Dánska naivita a šarm v jemnom hippie móde

The Asteroids Galaxy Tour: Dánska naivita a šarm v jemnom hippie móde

09.11.2019 - 08:00 | Michal Húska

Kapely z nám rozmerovo aj populačne podobnej severskej krajiny opanovali slovenskú koncertnú jeseň a ja som v priebehu troch týždňov videl When Saints Go Machine, Lydmor a najnovšie aj The Asteroids Galaxy Tour.


Každý z týchto koncertov bol samozrejme iný, ale ak by som mal na základe zažitého spraviť nejaké všeobecné hodnotenie, tak by znelo nasledovne: Dáni vedia robiť kvalitnú, žánrovo odlíšiteľnú hudbu a sú to neskutočne "crowd friendly" a slušní performeri.

Hneď na úvod musím priznať, že Blame Your Genes, domáceho predskokana stredajšieho koncertu v Majestic Music Clube, som nestihol, a mrzí ma to, keďže podľa tvorby dostupnej online sa jedná o veľmi príjemný projekt. Koncert headlinerov The Asteroids Galaxy Tour, spadajúcich do žánru indie/psych-pop, začal pár minút po avizovanej deviatej hodine a pomerne subtílne pódiové vybavenie kvintetu z Kodane na ich vystúpenie úplne stačilo.

Žiaľ, subtílnou možno nazvať aj fanúšikovskú podporu, o tom, či bolo jej príčinou to, že jeseň je tradične príliš nabitá kvalitnými klubovými koncertmi alebo fakt, že sa skupina naposledy vydala album ešte v roku 2014, možno polemizovať, ale je to asi zbytočné. V každom prípade sa nedá obísť fakt, že speváčka Mette Lindberg je podmanivým elementom a potvrdzoval to aj zástup ľudí, ktorí sa po koncerte zhromaždil pri stánku s merchom, ktorý sa za jej účasti stal továrňou na brandové selfie.

The Asteroids Galaxy Tour v MMC, 6.11.2019

Opakované obavy (ako pri nedávnom koncerte When Saints Go Machine) z toho, že kapela po naplnených sálach v Berlíne a Prahe zažije v Bratislave smutnejší večer s pocitmi rozčarovania z nižšej účasti spoľahlivo rozprášilo speváčkine (snáď úprimné) vyznanie, že sa zatiaľ jedná o najkrajší koncert turné. V každom prípade na zhodnotenie koncertu stačia tri slová - bolo to profi. Zaujímavý vizuál (basák na pomyselnom piedestáli) a príjemný hipíkovský feeling bol skvelým stredajším koktejlom, pre všetkých, ktorí s z bohatej jesennej ponuky vybrali práve túto šou.

Hudba The Asteroids Galaxy Tour je "trsavá", jemne nostalgická, občas zbytočne monotónna, ale v každom prípade hodná návštevy koncertu, ktorý nabíja energiou a dobrým pocitom. Nie som si úplne istý, či sa jedná o projekt, ktorý sa môže ešte nejak zaujímavo zvukovo vyvíjať a meniť, ale aj keby si len dlhodobo udržiaval svoj štandard, stále bude platiť, že je to skvelá pódiová kapela, ktorá vie, čo robí.

Koncert sa uskutočnil v rámci série Dobrý výber, ktorá tento rok ešte prinesie koncerty Movits! + Malalata (15.11., MMC), Lamb (25.11., MMC) a The Young Gods (2.12., MMC).

Autor: Michal Húska
Foto: Michal Dzubina - Floe fotography


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti