Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Placebo v Prahe: Introvertný spevák a besniaca Lucerna

Placebo v Prahe: Introvertný spevák a besniaca Lucerna

14.11.2013 - 12:50 | Miroslav Meňhert

Vypredaná Lucerna, kropaje potu stekajúce po tvárach návštevníkov aj členov kapely, elektrizujúca hudba a takmer žiadne slová navyše. To bol včerajší koncert formácie Placebo, ktorá prišla do metropoly Českej republiky predstaviť svoj ostatný album Loud Like Love.


Ako predkapela vystúpili domáci Luno, na ktorých čele stojí charizmatická speváčka Ema Brabcová (ex Khoiba, ex Roe-deer). Hoci skupina ponúkla iba krátky 30-minútový set, publikum ju prijalo s veľkým nadšením a naplno si užívalo znejúce skladby. Za zmienku stojí najmä dobrá kvalita zvuku, čo nebýva pri predkapelách zvykom.

Nepočuteľná huslistka

Placebo sa pred do posledného miesta zaplnenú Lucernu postavili presne o 21:00 a bez zbytočných slov rovno spustili skladbu B3 z rovnomenného EP, ktoré vydali v októbri minulého roku. Celkovo sa setlist koncertu niesol najmä v znamení novších skladieb, čo však nijakým spôsobom neprekážalo mase fanúšikov, ktorá spievala, tancovala či tlieskala takmer bez prestávky. Nové piesne mnohokrát bývajú "povinnou jazdou", ktorú kapela odohrá a fanúšikovia odtrpia, no v tomto prípade tomu bolo inak. Ľudia sa zabávali bez ohľadu na to, či išlo o klasiky typu Every You Every Me a Twenty Years alebo skladby z novej nahrávky (Loud Like LoveExit Wounds, A Million Little PiecesToo Many Friends).

Práve v poslednej spomínanej novinke, ku ktorej kapela natočila netradičný a originálny videoklip, vynikla aj huslistka Fiona Brice, ktorú si kapela so sebou vzala na turné. Treba podotknúť, že Brice sa na pódiu vskutku vynímala a inak čisto mužskú zostavu príjemne dopĺňala – avšak väčšinou iba vizuálne. Jej urputné hudobné snaženie totiž vo viacerých skladbách popri ostatných nástrojoch a charakteristickom speve Briana Molka zanikalo.

Rocková šou bez zbytočných slov

Atmosféra v Lucerne hustla každou odohranou skladbou a tvrdšie aranžmány kúskov For What It's Worth či Twenty Years iba pridali pod kotol už beztak rozbesnenému davu. To pravé koncertné šialenstvo však vypuklo až po slabšom strede koncertu, keď začali znieť prvé tóny hitu Meds.

Placebo následne publikum až do konca riadnej časti vystúpenia "podusili", a to vzhľadom na teplotu v sále doslova, trojicou piesní Song to Say Goodbye, Special K a The Bitter End. Frontman Brian Molko nezostal nič dlžný svojej povesti "pódiového introverta" - počas celého večera povedal dohromady len niekoľko slov, medzi ktorými sa objavilo i české "díky". Súvislejšiu vetu predniesol až pred úplne poslednou skladbou večera, keď sa všetkým prítomným poďakoval a odkázal, že sa opäť uvidia nabudúce.

Placebo tak opäť dokázali, že ich meno je zárukou kvality a hoci mnohí z prítomných v kútiku duše dúfali, že setlist bude obsahovať aj kúsky ako Special Needs či English Summer Rain, neodchádzali po viac ako 100-minútovom koncerte sklamaní.

Setlist koncertu Placebo v Prahe (13. november 2013):

B3
For What It's Worth
Loud Like Love
Twenty Years
Every You Every Me
Too Many Friends
Scene of the Crime
A Million Little Pieces
Speak In Tongues
Rob the Bank
Purify
Space Monkey
Blind
Exit Wounds
Meds
Song to Say Goodbye
Special K
The Bitter End
--
Teenage Angst
Running Up That Hill
Post Blue
Infra-Red

Autor: Miroslav Meňhert    
Foto: Live Nation


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti