Richard Müller - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Richard Müller
Roky činnosti:
80's, 90's, 00's, 10´s
Žánre:
Pop, Rock 
Krajina:
Slovensko
Web:
http://www.muller.sk// 

Biografia:

Slovenský spevák Richard Müller začínal so svojou speváckou kariérou v skupine Banket. Debutový album kapely Bieelektrovízia vyšiel v roku 1986 a na konte mal hneď prvý veľký Richardov hit, skladbu Po schodoch. S kapelou vydal ešte dva albumy a v roku 1990 sa orientoval na svoju sólo kariéru.

Hneď v úvode sa mu podarilo preraziť hitmi Šťěstí je krásna věc a Rozeznávám z albumu V penzionu Svět. Do absolútnej špičky slovenský a českých spevákov sa dostal albumami L.S.D., Nočná optika a Koniec sveta, na ktorých spolupracoval s Jarom Filipom. Jeho úspech dokazujú multiplatinové platne za tieto albumy.

V roku 2000 vydal Richard opäť český album, ktorý niesol názov Richard Müller a hosté, na ktorom mu textársky vypomáhol Michal Horáček.

O rok neskôr odštartoval Richard spoluprácu s Ivanom Táslerom, ktorý sa stal producentom jeho úspešného albumu 01, ktorý získal mnoho výročných cien.

V roku 2003 nahral album Monogamný vzťah v New Yorku, kde sa dostal do kontaktu s mnohými významnými svetovými hudobníkmi, s ktorými neskôr spolupracoval na albume 44. V roku 2005 odohral s týmito hudobníkmi megaúspešné turné po Slovenku a Čechách. Z tohto turné vydal i DVD s názvom 44Live DVD.

Okrem sólových albumov má za sebou Richard niekoľko projektov vytvorených s inými slovenskými hudobníkmi. Tým zatiaľ posledným je album Müller spieva Lasicu, Lasica spieva Müllera, Lasica a Müller spievajú Filipa. Už podľa názvu je jasné, že album je spojením veľkých hitov týchto troch umelcov. Tento projekt uzrel svetlo sveta v roku 2008.

Facebook: https://www.FB.com/RichardMullerPage

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu