Richard Scheufler - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako Richard Scheufler.

Názov interpreta:
Richard Scheufler
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Rock, Jazz, Funk, Latino, Filmová hudba 
Krajina:
Česká republika
Mesto:
Praha
Web:
http://www.richardscheufler.com// 
Zoznam členov:

Richard Scheufler, basová gitara, spev 

Biografia:

Richard Scheufler (1. november 1964, Ústí nad Labem, Česko) je český multiinštrumentalista, sólový spevák, skladateľ, aranžér, pedagóg a hudobný producent. Jeho tvorba predstavuje syntézu viacerých hudobných štýlov počnúc funkom cez pop, rock, moderný jazz, hardcore až po fúziu s klasickou hudbou.
V súčasnosti je členom kapely Pražský Výběr II, ktorej frontmanom je skladateľ, spevák a politický aktivista Michael Kocáb.
Zároveň sa venuje sólovej kariére. Prvý sólový album Richarda Scheuflera vyšiel v roku 2001 v českej i anglickej verzii pod názvom V rukou Tvých / In your hands, na ktorom sa predstavil ako skladateľ, sólový spevák, aranžér a hudobný producent. Druhý sólový album Between us vznikal v rokoch 2004 až 2008 a Richard ho vydal pod lablom Scheufler's Records v roku 2008. Album obsahuje 16 skladieb naspievaných v angličtine a inštrumentálne skladby, ktoré vznikli v spolupráci s niekoľkými ďalšími umelcami (syn Richard, Ted Whang, Peter Boška, Jiří Neužil, Štěpán Škoch, Andrea Kolmanová, Markéta Rohanová a.i.)
Do povedomia hudobnej verejnosti vstúpil Richard Scheufler aj ako pedagóg. Je autorom audioškoly Slap & Funky (1994). V roku 2000 vyšla rovnomenná videoškola ako prvá škola svojho druhu v Českej republike. V období od roku 1997 až 2002 pôsobil ako lektor na pravidelných letných Rockových kurzoch v Dobrej Vode pri Prachaticiach.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu