Robo Grigorov - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Robo Grigorov
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://www.robogrigorov.com/ 

Biografia:

Bratislavský spevák Robo Grigorov vo svojich začiatkoch pôsobil v rôznych kapelách. Svoju vlastnú si založil pod názvom Midi . Preslávil sa najmä skladbou Pocta Majakovskému, ktorá sa istého času nesmela vysielať kvôli jej textu. Tá sa nachádza na druhom albume Nohy z roku 1988. Hitmi albumu sa stali aj piesne Dvaja, Modlitba láska aj titulná pieseň Nohy.

Po jeho vydaní Robo emigroval do Belgicka. V roku 1992 sa vrátil späť na Slovensko a albumom Chýbaš mi získal späť svoju popularitu. Album bol rovnako ako debut plný hitov. Stali sa nimi piesne Ona je madona, Všetci sa zídeme raz v jednej posteli, Kým ťa mám a Láska, pivo, anjel a smútok.

Od tej doby si na svoje konto pripísal množstvo úspešných albumov obsahujúcich s ešte väčším množstvom hitov. Robo je taktiež autorom piesní k filmu Fontána pre Zuzanu, z ktorých sa najväčším hitom stala pieseň Dvaja.

Ostatným počinom je dvojalbum Balady z roku 2006. Prvý disk obsahuje dvanásť romantických balád, z ktorých sa rádiovým hitom stala pieseň Povedzme. A druhý osvedčené nestarnúce hity. Najnovšie si Robo na svoje konto pripísal prerábku piesne Ja viem, ktorej pôvodný autor je Vašo Patejdl.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu