Rolling Stones - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
The Rolling Stones
Roky činnosti:
60's,70's,80's,90's,00's
Žánre:
Rock, Rock and roll, Blues, Blues rock 
Krajina:
Veľká Británia
Web:
http://www.rollingstones.com/ 
Zoznam členov:

Mick Jagger, spev, harmonika, gitara, basa, bicie
Keith Richards, gitara, basa, klávesy, vokály
Charlie Watts, bicie
Ronnie Wood, gitara, basa, vokály 

Biografia:

Anglická skupina Rolling Stones hrajúca rock and roll, rhythm a blues píše svoju históriu od roku 1962. O popularitu sa postaral singel a obrovský celosvetový hit (I Can´t Get No) Satisfaction pochádzajúci z albumu Out of Our Heads, ktorý vyšiel v roku 1965.

O dva roky si kapela svoju diskografiu doplnila o zaujímavý album Their Satanic Majesties Request, ktorý sa nieslo v štýle psychedelického rocku. Pri jeho nahrávaní využili africké rytmy a počítačové zvuky. Nikdy predtým ani potom kapela pri nahrávaní nevyskúšala toľko zmien ako pri tomto albume.

Návrat k bluesu sa kapele podaril albumom Beggars Banquet, z ktorého sa najúspešnejšími stali single Street Fighting Man a Sympathy for the Devil.

V roku 1970 si kapela založila svoju vlastnú nahrávaciu spoločnosť Rolling Stones Records, pod ktorej značkou ako prvý album vyšiel Sticky Fingers. Album obsahuje jeden z najvýraznejších hitov kapely a to skladbu Brown Sugar.

Zaujímavý album sa im opäť podarilo vydať v roku 1976. Album dostal názov Blac and Blue a jeho hudobné smerovanie sa nieslo v štýle funku, reaggae, jazzu a black music. Album obsahoval iba osem skladieb, z toho presná polovica vyšla ako single.

Punkom ovplyvnené roky 70. zanechali stopy aj na albume Some Girls. Album získal obrovský úspech najmä medzi mladými ľuďmi. Hitmi albumu sa stal piesne Miss You, Far Away Eyes, Shattered a Beast of Burden.

V 80. rokoch boli Mick Jagger a Richards zaneprázdnení prácou na svojich sólo albuoch. Jagger vydal svoj prvý sólo album She´s The Boss v roku 1985. Od tej doby vydal ešte tri štúdiové a jeden výberový album.
Richards má na svojom konte tri albumy, z toho debut uzrel svetlo sveta v roku 1988.

V roku 1989 bola formácia Rolling Stones uvedená do americkej Rock and Rollovej siene slávy. V tom istom roku vydali svoj comebackový album Steel Wheels, ku ktorému odohrali svoje dovtedajšie najväčšie svetové turné.

V 90. rokoch zmenila kapela vydavateľstvo. Ostatné tri albumy Voodoo Lounge, Bridges to Babylon a A Bigger Bang vyšli pod značkou Virgin Records. Posledný spomínaný je už 22. štúdiový album Rolling Stones. K tomuto albumu odohrali v roku 2007 európske turné nazvané Bigger Bang 2007, počas ktorého nakrútili záznamy na DVD set The Biggest Bang. Set obsahuje štyri nosiče, ktoré zachytávajú vystúpenia z rokov 2005 -2007.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu