Ronan Keating - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Ronan Keating
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
Írsko
Web:
http://www.ronankeating.com/ 

Biografia:

Ronan Keating je popový spevák pochádzajúci z Írska, ktorý je známy ako sólista aj ako člen skupiny Boyzone. V kapela pôsobí od roku 1993 na konte majú štyri štúdiové albumy a niekoľko kompilácií. I napriek tomu, že nikde nevyšla správa o oficiálnom rozpade, už od roku 1999 neprišli Boyzone so žiadnym novým materiálom.

V roku 2000 sa Ronan vydal na svoju sólo dráhu, ktorú odštartoval vydaním albumu Ronan. V Británií sa stal album štvornásobne platinovým.
O dva roky neskôr vyšiel Ronanov druhý album Destination, z ktorého sa celosvetovo úspešnými singlami stali If Tomorrow Never Comes a We´ve Got Tonight. Album sa stal v mnohých krajinách sveta niekoľkonásobne platinový.

Mierny pokles popularity pocítil po vydaní albumu Turn It On, ktorý debutoval v britskej albumovej hitparáde na 21. mieste, zatiaľ čo jeho predchodca bol na úplnom vrchole.
Návrat smerom hore sa mu podaril štvrtým, zatiaľ posledným albumom Bring You Home z roku 2006. Pilotným singlom sa stal duet All Over Again so speváčkou Kate Rusby.
Za predajnosť albumu sa mu znova podarilo získať niekoľko platinových platní.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu