Hlavná stránka

>

Magazín

>

Rozhovory

>

Tereza Mašková: To, že vydávam skladby a čoskoro aj album, je vďaka SuperStar

Tereza Mašková: To, že vydávam skladby a čoskoro aj album, je vďaka SuperStar

11.02.2020 - 12:00 | Dušan Marko

Stále úradujúcou česko-slovenskou SuperStar je talentovaná Tereza Mašková. To sa síce už o pár mesiacov zmení, no Tereza svoju účasť v tejto čou ľutovať vôbec nemusí. Krátko po svojom vystúpení na 7. ročníku Česko-Slovenského plesu nám prezradila, kedy sa konečne dočkáme jej debutového albumu.


Už o pár dní štartuje ďalší ročník federálnej SuperStar. Mnoho účastníkov tejto šou síce časom upadne do zabudnutia, to však rozhodne nie je prípad víťaziek posledných dvoch ročníkov Emmy Drobnej a Terezy Maškovej. Obe dámy si tento rok na svoj zoznam úspechov mohli pripísať vystupovanie na prestížnom Česko-Slovenskom plese v Prahe. 

Len 23-ročná Tereza Mašková po svojom triumfe v roku 2018 síce vydala trojicu úspešných singlov New Me, ŽárO nás dvou, no s vydaním svojho debutového albumu sa vôbec neponáhľala. To sa však už o pár mesiacov zmení.


Prvýkrát si spievala na Česko-Slovenskom plese. Ako sa ti tu páčilo?

Ja som tomu najprv nechcela uveriť, pretože byť tu je veľká pocta a prestíž. Som za to veľmi rada a užila som si to.

Pripravovala si sa na dnešné vystúpenie nejako špeciálne alebo si to brala ako akýkoľvek iný koncert?

Samozrejme tá nervozita je trochu iná, ale jediné, na čo som sa musela pripravovať, sú tie šaty a všetky tie drobnosti okolo.

Si víťazka poslednej SuperStar, ktorú si vyhrala v roku 2018. Ako na toto obdobie spomínaš?

Spomínam na to veľmi rada. Bola tam zábava a tiež trochu toho veľkého stresu. Viem, že to hovoria asi všetci, ale veľmi mi to pomohlo. Posunie vás to niekde, kde si ani neviete predstaviť. Aj to, že som teraz na tomto plese, vydávam skladby a čoskoro aj album je vďaka SuperStar. Neľutujem, že som do toho išla.

Bolo na celej SuperStar predsa len niečo negatívne?

Nemôžem povedať, že by som do toho už kvôli tomu nešla opäť, ale asi ten celkový stres. Keď človek začne postupovať do ďalších kôl a je viac na očiach, tak s tým prichádzajú aj bulvárne články, ktoré človeka môžu zasiahnuť, keď o ňom nepíšu pekne. 

Aký najväčší nezmysel si si o sebe prečítala?

Nedá sa povedať, že nezmysel, skôr som si povedala, že už nemajú o čom písať. Naozaj som sa pobavila, keď som spievala Uptown Funk od Bruna Marsa, kde som na sebe mala oblečené obtiahnuté šortky a čierne pančuchy. Vtedy napísali, že sa mi stehná nevošli na obrazovku a to ma celkom pobavilo. Ja sama o sebe viem, že nie som žiadna vyžla a mám prsia, zadok a stehná.

Už si spomenula, že konečne vyjde aj tvoj debutový album. Aký bude a kedy sa ho dočkáme?

Album vyjde v júni a bude veľmi pestrofarebný. Nechcem povedať, že tam bude veľa žánrov, no budem meniť polohy cez tie hovorené až po tie spievané. Myslím si, že každý človek by sa tam mohol nájsť. Ja som sa v tom našla a baví ma to.

Zatiaľ si vydala jednu anglickú a dve české skladby. V akom jazyku bude zvyšok albumu?

Album bude v češtine, s tým, že skladba New Me zostane v angličtine. Možno sa nakoniec ešte stane, že tam bude jedna skladba v angličtine, ale radšej by som chcela zostať pri tej češtine.


Na ktorý z trojice tvojich už vydaných singlov si najviac hrdá?

Asi nemôžem vybrať jeden, pretože u každého to bolo niečo iné. New Me je pre mňa prvý singel a videoklip, takže už to samotné nakrúcanie som si veľmi užila. Ďalší singel Žár mám tiež veľmi rada, pretože to je spoveď ženy o tom, že by sme sa nemali vzdávať a ísť si za svojím cieľom.

Spomínaš si na na to, keď tvoj prvý singel New Me presiahol milión pozretí?

To bola úplná "haluz". Ja som o tomto ani nesnívala. Ja som si hovorila, že ak tam bude 100-tisíc pozretí, tak budem rada. U New Me to však stúpalo extrémne rýchlo. Každý z tých mojich singlov už má cez milión prezretí a myslím si, že je super, že sa to podarilo. Mám pocit, že ľudia to chcú počúvať a chcú sa na to pozerať. Zrejme sa v tom našli.

Po SuperStar si hovorila, že celkom presne nevieš, akým smerom sa bude tvoja kariéra uberať. Vieš už teraz povedať, aká je Tereza Mašková?

Je ťažké to zhodnotiť. Samozrejme, robím popovú hudbu ale bližšie špecifikovať sa to asi nedá. Uvidíme, kam sa to celé ponesie. Ja som teraz začala skladať vlastné skladby a dúfam, že môj druhý album už možno bude čisto moja zásluha. Každopádne aj na tom prvom albume som to ja. Bola som pri jeho vzniku.

Dočkáme sa na tvojom albume aj nejakého duetu?

Áno, môžete sa tešiť dokonca na tri. No ešte neprezradím, s kým to bude.


Vďaka SuperStar si bola hodená do vôd šoubiznisu, našla si u svojich kolegov nejaké priateľstvá?

Zostali mi priatelia, ktorých som mala už pred súťažou a za to som veľmi rada. To sú pre mňa tí praví priatelia, u ktorých si môžem poplakať, a zároveň sa im zveriť alebo sa s nimi smiať. Samozrejme, našla som si kamarátov, ktorým mám skutočne rada aj v tomto našom šoubizovom rybníčku. Patrí medzi nich napríklad Vojta Drahokoupil alebo Anna Fialová. 

Ľudia ťa už od SuperStar registrujú vďaka tvojmu extravagantnému účesu. Neuvažovala si nad zmenou?

Už na to trochu začínam mať averziu. No je to z toho dôvodu, že tie vlasy už sú veľmi zničené a je to skutočne chemlón na hlave, ktorý už sama ani neupravím. Uvažujem nad tým, že by som to teraz farbiť prestala a ostrihala, nech si tie vlasy oddýchnu.

Mohlo by vás zaujímať:

Tereza Mašková zverejnila skladbu na počesť jej zosnulého blízkeho priateľa

Autor: Dušan Marko
Foto: Facebook.com/terezaamaskova


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti