Prvé semifinále najväčšej a najdiskutovanejšej pesničkovej súťaže na svete je za nami, druhé sa uskutoční už dnes večer a veľké finále v Liverpoole vypukne v sobotu 13. mája. Čakanie si môžete skrátiť špeciálnym vydaním podcastu Zoznam:sa, ktorý je venovaný práve tomuto milovanému aj zaznávanému kultúrnemu fenoménu.

"Máloktorý interpret má za život príležitosť prezentovať svoju tvorbu v prime-time desiatok európskych médií naživo. Eurovízia túto možnosť dáva a väčšina krajín ju využíva, Slovensko je so svojou dlhoročnou neúčasťou jednou z mála európskych výnimiek. Je lepšie spievať vo svojom jazyku alebo v angličtine? Ako ovplyvňuje Eurovízia slovenské rádiá? Ako politická situácia ovplyvňuje Eurovíziu? Diskutovali sme výnimočne v štvorici, ktorá teda má čo povedať!” hovorí moderátor Filip Jánošík Lehotský.

V štúdiu sa s ním nielen o týchto otázkach a témach rozprávali redaktor Hudba.sk Marek Majzon, ktorý je zároveň autorom nápadu na tento podcastový špeciál, hudobný expert Juraj Čurný a hudobník a moderátor Rádia_FM Pavol Hubinák.

Pozerajte a počúvajte na: Zoznam.tv | Youtube | Spotify | Apple Podcasts

Podcast Zoznam:sa vznikol v lete 2022 v spolupráci Hudba.sk, Predpredaj.sk a Zoznam.sk s hudobníkom Filipom Jánošíkom Lehotským, ktorý sa ujal roly moderátora. Medzi doterajšími hosťami podcastu boli Lasky zo skupiny Para, Juraj Benetin (Korben Dallas), Miro Jaroš, Zuzana Smatanová, herec, producent a scenárista Andy Kraus, Peter Cmorik, Emma Drobná, Maťo Ďurinda či Eva Pavlíková.

Dajte si odber podcastu Zoznam:sa na Youtube a Spotify a nezmeškajte ďalšie zaujímavé rozhovory.

Text: Hudba.sk