Patrí medzi najznámejšie slovenské herečky, no venuje sa aj hudbe, konkrétne interpretácii šansónov. Už o pár dní sa Eva Pavlíková v bratislavskom V-klube predstaví spoločne s kapelou na podujatí príznačne nazvanom Šansónový večer. Pri tej príležitosti prijala pozvanie do podcastu Zoznam:sa, ktorý vám dnes prinášame.

"Evka Pavlíková je z generácie intelektuálnych divadelných hercov, ktorí svojim postavám dávajú okrem podoby aj noblesu a vážnosť. Myslí si, že ľudia sa nechcú v divadle len baviť, mladí herci by nemali ísť len po peniazoch a že život je dar, ktorý si nevážime. Som rád, že porozprávala aj o odchode svojej dcéry Katarzie do Čiech, ako aj o vysokej škole života, ktorá berie súcit a generuje odborníkov na všetko. Pani Pavlíková, prajem Vám, nech do Vás na ulici už nepichajú prstom a len Vás za nás vystískajú!" praje moderátor podcastu Filip Jánošík Lehotský.

Pozerajte a počúvajte na: Zoznam.tv | Youtube | Spotify | Apple Podcasts

Domáce a svetové šansóny aj známe piesne z muzikálov

Na koncerte Šansónový večer, ktorý sa v bratislavskom V-klube uskutoční už vo štvrtok 27. apríla, predstaví Eva Pavlíková za sprievodu svojej kapely šansóny od domácich a svetových autorov, ale aj známe muzikálové melódie. Texty z jej repertoáru do slovenskej podoby prebásnili poprední slovenskí textári ako Monika Kozelová, Ján Štrasser, Nora Beňačková alebo Oľga Záblacká.

Dátum: 27.  apríla 2023 (štvrtok)
Štart: 19:00
Miesto: V-klub, Nám. SNP č. 12, Bratislava

Obsadenie:

Eva Pavlíková - spev
Ľubomír Dolný - klavír
Viliam Majer - akordeón
Jakub Valiček - bicie
Tamás Belicza - basgitara

Vstupenky: Predpredaj.sk

Podcast Zoznam:sa vznikol v lete 2022 v spolupráci Hudba.sk, Predpredaj.sk a Zoznam.sk s hudobníkom Filipom Jánošíkom Lehotským, ktorý sa ujal roly moderátora. Medzi doterajšími hosťami podcastu boli Lasky zo skupiny Para, Juraj Benetin (Korben Dallas), Miro Jaroš, Zuzana Smatanová, herec, producent a scenárista Andy Kraus, Peter Cmorik, Emma Drobná či Maťo Ďurinda.

Dajte si odber podcastu Zoznam:sa na Youtube a Spotify a nezmeškajte ďalšie zaujímavé rozhovory. 

Text: Hudba.sk