Samuel Tomeček - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Samuel Tomeček
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Pop, Rock 
Krajina:
Slovensko
Web:
https://www.facebook.com/samuel.tomecek/ 

Biografia:

Samuel Tomeček sa stal mediálne známym vďaka šou Slovensko hľadá Superstar I. V súťaži sa predstavil ako mladý rocker, ktorý paradoxne vypadol práve v rockovom kole. Súťaž Superstar však nebola štartom Samovej kariéry. Už od strednej školy mal svoju kapelu, ktorej členovia i názvy sa menili. Všetko sa ustálilo až v roku 2004, vtedy sa kapela definitívne premenovala na Free Inna Cage.

Po skončení speváckej súťaže sa Samuel so svojou kapelou začali venovať nahrávaniu svojho debutového albumu. Výraznú podporu našli v Ivanovi Táslerovi, ktorý sa stal producentom albumu Mladý a drzý. Album sa stal zlatým. Singlami z neho sa stali skladby Iný, Nehorí i Wow!.

V roku 2009 vydal Samuel spolu s kapelou druhý album Ako v nirváne, ktorým sa po piatich rokoch opäť prihlásil o slovo. V zápätí však spevákovi a hudobníkovi na najbližšie roky zaplnilo čas štúdium a na hudobnej scéne o ňom opäť nebolo príliš počuť.

Reštartom hudobnej kariéry bolo obdobie v roku 2013, kedy upustil od slovenčiny a uchýlil sa k angličtine a zmenou prešlo aj umelecké meno, ktoré od tohto roku znie jednoducho Samuel. Pod týmto menom vydal singel Fallen Out, ktorým sa priblížil k svetovému zvuku.

Aktuálne Má Samuel na svojom konte hneď niekoľko spoluprác s raperom Suverenom. Dvojica po spolupráci na raperových skladbách Nech sa darí a Príbeh lotosového kvetu opäť spojila sily. Novinka Legíny je však ich prvou skladbou, v ktorej je Samuel hlavným interpretom a Suvereno hosťom.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu