Carlos Santana - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Carlos Santana
Roky činnosti:
60's,70's,80's,90's,00's
Žánre:
Rock, Blues, Jazz, Latino 
Krajina:
Mexiko
Web:
http://www.santana.com// 

Biografia:

Carlos Santana je jednou z najväčších postáv rockovej gitary.
O hudbu sa začal zaujímať už v mladom veku či už hrou na husle alebo neskorej hrou na gitare. Jeho idolmi boli B. B. King, John Lee Hooker a T-Bone Walker.
Mexičanova kariéra sa začala koncom šesťdesiatych rokov. Založil si skupinu, ktorej členmi boli Tom Frazier, Mike Carabello, Rod Harper, Gus Rodriguez a Gregg Rolie, ktorá pôsobila ako Santana Blues Band. Pre túto skupinu bolo prevratným, vystúpenie vo Woodstocku, ktoré bolo jedným z vrcholov naslávnejšieho festivalu. Carlosova optimistická hudba podopretá na tie časy nebývalou rytmikou, vystuženou na rozdiel od iných rockových zostáv ďalším dvoma perkusionistami a kombinácia rocku, salsy a ďalších latino rytmov - to bol recept, ktorý Santanovi prinesol obrovský úspech a popularitu ako členovi skupiny Santana tak aj ako sólovému interpretovi.

V 90. rokoch to vyzeralo na koniec Santanovej kariéry. No v roku 1999 sa mu podarilo potvrdiť, že ani zďaleka nekončí.
Svoj comeback uskutočnil albumom Supernatural, ktorý sa stal úspešným po celom svete a získal deväť ocenení Grammy za rok 2000. Singel Smooth, naspievaný s Robom Thomasom sa stal jedným z najúspešnejších songov z albumu.

Od tohto okamihu nahrával Santana jeden úspešný album za druhým a okrem toho má na konte množstvo spoluprác s hudobníkmi ako Michelle Branch v úspešnej skladbe The Game of Love z roku 2002, v roku 2003 spolupracoval s Dido na skladbe Feels Like Fire, svoje gitarové umenie s dokonale rockovým hlasom Chada Krogera zladil v roku 2004 v skladbe Why Don´t You & I.
Medzi doteraz poslednú Santanovu spoluprácu patrí skladba Fuego en el Fuego naspievanú Erosom Ramazzottim v roku 2008.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu