Shakira - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Shakira
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, Alternative rock, Latino 
Krajina:
Kolumbia
Web:
http://www.shakira.com// 

Biografia:

Kolumbijská speváčka Shakira je autorka hudby i textov, rovnako je i producentkou. V Latinskej Amerike bolo meno Shakira známe už v 90. rokoch. Celosvetovo sa presadila až v roku 2001.

Vtedy totiž vydala svoj debutový album, prvý naspievaný v angličtine s názvom Laundry Service. Z albumu sa celosvetovo predalo vyše 13 miliónov nosičov.
Úspech albumu odštartoval pilotný singel Whenever, Wherever, ktorý však nebol jediným hitom albumu. Hitmi sa stali i nasledujúce single, ktorými boli skladby Underneath Your Clothes, Objection a The One.

V roku 2002 na udeľovaní cien hudobnej televízie MTV sa ceny pre speváčku len tak sypali.
Na scéne sa po dlhšej odmlke objavila v roku 2005 a to hneď dvoma albumami. Fajación Oral Vol. 1 a Oral Fixation vol. 2. Pilotným singlom sa stala skladba La Tortura, ktorú si spolu s ňou zaspieval Alejandro Sanz. Vo väčšine sveta dobíjala táto hitovka vrchné priečky singlových hitparád. Nasledovali single Don´t Bother a Hips Don´t Lie, na ktorom spolupracovala s Wycleafom Jeanom.

V roku 2006 bola Shakira ocenená šiestimi cenami Latin Billboard Awards.
V roku 2007 odštartovala svoje najväčšie turné nazvané Oral Fixation Tour, počas ktorého odohrala 99 koncertov.

Shakira má na konte i spoločný singel so speváčkou Beyoncé a to song Beautiful Liar, v ktorom sa prelieva angličtina so španielčinou. Táto skladba sa objavila na albume Beyoncé a stala sa veľkým rádiovým hitom.

Na rok 2009 si Shakira pripravila ďalší štúdiový album, ktorý dostal názov She Wolf. Podporil ho i rovnomenný prvý singel, neskôr nasledovali ďalšie tri: Did It Again, Give it up to me a Gypsy.

Ku koncu roka 2010 vyšiel i nový španielsky album Sale el Sol, v angličtine dostal názov Sun Comes out.

Shakira sa chystá na vydanie svojho ôsmeho albumu, ktorý by mal vyjsť tento rok.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu