Smola a Hrušky - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako green-28.

Názov interpreta:
Smola a Hrušky
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, Pop rock, Rock, Punk rock, Pop punk, Ska, Ska punk 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Spišská Nová Ves
Web:
http://smolaahrusky.sk// 
Zoznam členov:

Jozef "Spoko" Kramár - spev, gitara
Vojtech "UBO" Král - basa, vokal
Matúš Miženko - trúbka, spev
Ján Miženko - trombón, spev
Lukáš Pavelka - gitara, spev
Pista Ondáš - bicie 

Biografia:

http://smolaahrusky.sk
http://youtube.com/smolaahrusky
http://soundcloud.com/smolaahrusky
http://facebook.com/smolaahrusky
http://twitter.com/SmolaaHrusky
http://bandzone.cz/smolaahrusky


1997

Jar 1997 Vznik SMOLA A HRUŠKY v Spišskej Novej Vsi

Zakladajúca zostava Spoko Kramár -spev, gitara, Ubo Gott -basa, Števo Ondáš – bicie, Eva Kacejová – saxofón, Laco Petrek – gitara spev. Názov skupiny je inšpirovaný príslovím Nachytaný na hruškách. Členov skupiny spájajú kanadské žartíky, basketbal, crazy komédie, horory, párty a všadeprítomná recesia.

Ovplyvnení punkom, reggae, alternatívou a ska. Obľúbené skupiny The Clash, The Cure, Ramones,

Bob Marley, Depeche Mode, Smashing Pumpkins a U2. Prvá skúšobňa garáž , v ktorej bola dominantná ŠKODA 105.

1998

Prve demo s názvom Plexisklo, prve pozitívne ohlasy a recenzie, prvá skladba na cd s názvom Walkman na kompilácii mladých slovenských interpretov. Najlepšia skúšobňa v histórii skupiny – Dom kultúry a skúšky priamo na pódiu

1999

meníme skušobňu z exkluzívnych priestorov Domu kultúry do domu, v ktorom pred 100 rokmi býval kat. Zvládli sme zopár koncertov.

2000

Druhe demo Svokra, prvý web www.smolaahrusky.sk

2001

Prvý oficiálny singel a k nemu videoklip Hypemarket, vyšiel aj na kompilácii Skate Party v Universal music. Účasť vo finále pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad s pesničkou Hypermarket.

2002

noví členovia Dáša Filipová spev a Peter Kovalič perkusie, Spoko sa stal manažérom skupiny

2003

debutový album JESEŇ 2003, so singlami Hypemarket, Svokra , Páslo dievča kozy, Posteľ a Andrea Verešová. Krstní otcovia Horkýže Slíže. Odohraných 80 koncertov za rok, prvé koncerty v Čechách.

2004

2.miesto vo finále vyhľadávacej súťaže Jim Beam Music.

Tour po Poľsku nazvané Pankregeparty TOUR s poľskými skupinami Farben Lehre, Habakuk a Proletaryat.

2005

Vystúpenie na najväčšom Poľskom reggae-ska festivale Winter Reggae . Skladba Elvis presný vyšla v Poľsku na kompilácii Nie Zabijaj v náklade 100 000 ks . Vyšiel 2. album NA CHATE. Hit Matura vo všetkých hitparádach a televíziach. Klipy Jarná Modlitba a Silvester. Viac ako 90 koncertov za rok. Odchod gitaristu Laca Petreka, prišiel Lukáš Pavelka.

2006

Videoklip na skladbu HIT, festivaly na Slovensku a Poľsku. Odchod saxofonistky Evy.

2007

Skladba Cigareta na New Compilation of Slovak Ska vol 2. Nový singel Tanga, ktorého videoklip získal 3 európske ceny na festivaloch animovaných filmov v Taliansku, Portugalsku a Nemecku. Pesnička bola napísaná na už hotový videoklip a nie naopak. Vznik http://youtube.com/smolaahrusky profil na http://bandzone.cz/smolaahrusky a http://myspace.com/smolaahruskysk

2008

Koncert na Českom Woodstocku v TRUTNOVE. Vyšiel 3.album KAMEŇ PAPIER NOŹNICE so singlami a klipmy Tanga, Na čom záleží a Znamenia. Krstný otec Janko Kuric so skupiny Vidiek.

2009

finále Eurovision Song Contest 2009 s pesničkou Na Čom Záleží. TRUTNOV FESTIVAL, HRUŠKA FEST CZ, Klubové turné 80 koncertov za rok. Aktualizovaná zostava Spoko Kramár – spev, gitara, Ubo Gott -basa, Števo Ondáš – bicie, Lukáš Pavelka – gitara, Matúš Miženko – trúbka, spev, Jano Miženko – trombón, spev. Profil už aj na http://facebook.com/smolaahrusky

2010

nový singel PRIDAJ SI MA vo finále Eurovision Song Contest 2010. Nové videoklipy Pridaj si Ma a Prasa.

Prvé live CD LAJFKA a prvé DVD 13 Životov Live in TOPFEST. Turné 13 životov tour po Slovensku. DVD krstil Marián Čekovský. Spoko končí s manažovaním – nový manažér Martin Hlavatý.

2011

Jar nový singel LOVESONG. V lete fenomenálny úspech pesničky a videoklipu FAJČIŤ TREBA, v ktorom hosťuje charizmatický DNA. Medzinárodné turné PALEC HORE tour. 22 koncertov v Poľsku, na Slovensku a v Čechách.

2012

nový album PALEC HORE. Pokračovanie úspešného PALEC HORE TOUR, 17 koncertov v Čechách a na Slovensku s Rybičky 48, Doctor PP a Bára Zemanová. Nové videoklipy ANALOG DIGITAL , LOVESONG a SOM NAJEBANÝ. Pilotný singel a SEXY HIT HONEY HONEY, v ktorom hosťuje ZDENKA PREDNÁ.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu