Smola a Hrušky - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako green-28.

Názov interpreta:
Smola a Hrušky
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, Pop rock, Rock, Punk rock, Pop punk, Ska, Ska punk 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Spišská Nová Ves
Web:
http://smolaahrusky.sk// 
Zoznam členov:

Jozef "Spoko" Kramár - spev, gitara
Vojtech "UBO" Král - basa, vokal
Matúš Miženko - trúbka, spev
Ján Miženko - trombón, spev
Lukáš Pavelka - gitara, spev
Pista Ondáš - bicie 

Biografia:

http://smolaahrusky.sk
http://youtube.com/smolaahrusky
http://soundcloud.com/smolaahrusky
http://facebook.com/smolaahrusky
http://twitter.com/SmolaaHrusky
http://bandzone.cz/smolaahrusky


1997

Jar 1997 Vznik SMOLA A HRUŠKY v Spišskej Novej Vsi

Zakladajúca zostava Spoko Kramár -spev, gitara, Ubo Gott -basa, Števo Ondáš – bicie, Eva Kacejová – saxofón, Laco Petrek – gitara spev. Názov skupiny je inšpirovaný príslovím Nachytaný na hruškách. Členov skupiny spájajú kanadské žartíky, basketbal, crazy komédie, horory, párty a všadeprítomná recesia.

Ovplyvnení punkom, reggae, alternatívou a ska. Obľúbené skupiny The Clash, The Cure, Ramones,

Bob Marley, Depeche Mode, Smashing Pumpkins a U2. Prvá skúšobňa garáž , v ktorej bola dominantná ŠKODA 105.

1998

Prve demo s názvom Plexisklo, prve pozitívne ohlasy a recenzie, prvá skladba na cd s názvom Walkman na kompilácii mladých slovenských interpretov. Najlepšia skúšobňa v histórii skupiny – Dom kultúry a skúšky priamo na pódiu

1999

meníme skušobňu z exkluzívnych priestorov Domu kultúry do domu, v ktorom pred 100 rokmi býval kat. Zvládli sme zopár koncertov.

2000

Druhe demo Svokra, prvý web www.smolaahrusky.sk

2001

Prvý oficiálny singel a k nemu videoklip Hypemarket, vyšiel aj na kompilácii Skate Party v Universal music. Účasť vo finále pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad s pesničkou Hypermarket.

2002

noví členovia Dáša Filipová spev a Peter Kovalič perkusie, Spoko sa stal manažérom skupiny

2003

debutový album JESEŇ 2003, so singlami Hypemarket, Svokra , Páslo dievča kozy, Posteľ a Andrea Verešová. Krstní otcovia Horkýže Slíže. Odohraných 80 koncertov za rok, prvé koncerty v Čechách.

2004

2.miesto vo finále vyhľadávacej súťaže Jim Beam Music.

Tour po Poľsku nazvané Pankregeparty TOUR s poľskými skupinami Farben Lehre, Habakuk a Proletaryat.

2005

Vystúpenie na najväčšom Poľskom reggae-ska festivale Winter Reggae . Skladba Elvis presný vyšla v Poľsku na kompilácii Nie Zabijaj v náklade 100 000 ks . Vyšiel 2. album NA CHATE. Hit Matura vo všetkých hitparádach a televíziach. Klipy Jarná Modlitba a Silvester. Viac ako 90 koncertov za rok. Odchod gitaristu Laca Petreka, prišiel Lukáš Pavelka.

2006

Videoklip na skladbu HIT, festivaly na Slovensku a Poľsku. Odchod saxofonistky Evy.

2007

Skladba Cigareta na New Compilation of Slovak Ska vol 2. Nový singel Tanga, ktorého videoklip získal 3 európske ceny na festivaloch animovaných filmov v Taliansku, Portugalsku a Nemecku. Pesnička bola napísaná na už hotový videoklip a nie naopak. Vznik http://youtube.com/smolaahrusky profil na http://bandzone.cz/smolaahrusky a http://myspace.com/smolaahruskysk

2008

Koncert na Českom Woodstocku v TRUTNOVE. Vyšiel 3.album KAMEŇ PAPIER NOŹNICE so singlami a klipmy Tanga, Na čom záleží a Znamenia. Krstný otec Janko Kuric so skupiny Vidiek.

2009

finále Eurovision Song Contest 2009 s pesničkou Na Čom Záleží. TRUTNOV FESTIVAL, HRUŠKA FEST CZ, Klubové turné 80 koncertov za rok. Aktualizovaná zostava Spoko Kramár – spev, gitara, Ubo Gott -basa, Števo Ondáš – bicie, Lukáš Pavelka – gitara, Matúš Miženko – trúbka, spev, Jano Miženko – trombón, spev. Profil už aj na http://facebook.com/smolaahrusky

2010

nový singel PRIDAJ SI MA vo finále Eurovision Song Contest 2010. Nové videoklipy Pridaj si Ma a Prasa.

Prvé live CD LAJFKA a prvé DVD 13 Životov Live in TOPFEST. Turné 13 životov tour po Slovensku. DVD krstil Marián Čekovský. Spoko končí s manažovaním – nový manažér Martin Hlavatý.

2011

Jar nový singel LOVESONG. V lete fenomenálny úspech pesničky a videoklipu FAJČIŤ TREBA, v ktorom hosťuje charizmatický DNA. Medzinárodné turné PALEC HORE tour. 22 koncertov v Poľsku, na Slovensku a v Čechách.

2012

nový album PALEC HORE. Pokračovanie úspešného PALEC HORE TOUR, 17 koncertov v Čechách a na Slovensku s Rybičky 48, Doctor PP a Bára Zemanová. Nové videoklipy ANALOG DIGITAL , LOVESONG a SOM NAJEBANÝ. Pilotný singel a SEXY HIT HONEY HONEY, v ktorom hosťuje ZDENKA PREDNÁ.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Podujatia

14.07.
15.07.

Amfik Šírava fest 2017

Michalovce, Slovensko

14.07.
15.07.

Amfik Šírava fest 2017

Michalovce, Slovensko

11.08.
12.08.

Červeník 2017

Hlohovec, Slovensko

11.08.
12.08.

Červeník 2017

Hlohovec, Slovensko

Novinky v katalógu