Snoop Dogg - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Snoop Dogg
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Rap 
Krajina:
USA
Web:
http://www.snoopdogg.com// 

Biografia:

Americký raper Snoop Dogg, je okrem iného i producent a herec. Tento pseudonym začal používať v roku 1996, kedy začal pôsobiť pod krídlami vydavateľstva Death Row Records.

Debutový album vydal v roku 1993 pod názvom Doggystyle, z ktorého sa celosvetovo predalo takmer 5 miliónov nosičov, za čo bol ocenený štvornásobnou platinou. Singlami sa stali skladby Who Am I (What´s My Name)?, Gin And Juice a Doggy Dogg World.

Druhým albumom vydaným v spomínanom vydavateľstve sa stal album Tha Doggfather. Album sa stal dvojnásobne platinovým. Po jeho vydaní presedlal raper do vydavateľstva No Limit.

V tomto vydavateľstve mu vyšli tri albumy, a to De Game Is To Be Sold Not To Be Told, No Limit Top Doog a Tha Last Meal. Po posledom spomínanom opäť presedlal do iného vydavateľstva. A to do svojho vlastného podlabelu, ktorý nesie názov Doggy Style Records. V ňom prvý album uzrel svetlo sveta v roku 2002. Na albume spolupracovali významní hudobníci akými sú Pharrel Williams, Jay-Z či Ludacris. Singlami sa stali piesne Beautiful a From Tha Chuuuch To Da Palace.

Väčší komerčný úspech zaznamenal nasledujúci album R&G (Rhythm & Gangsta): The Masterpiece, ktorý obsahuje hity Drop It Like It´s Hot či Signs.

V roku 2008 vydal album pod názvom Ego Trippin´. Tento album neobsahuje žiadnych hostí. Predalo sa ho viac ako 400 tisíc kusov a obsahoval singel Sexual Eruption.

Desiaty štúdiový album dostal meno Malice n Wonderland a Snoop ho vydal v decembri 2009. Podporil ho singel s rapperom The Dream "Gangsta Luv". Bol to jeho najmenej umiestňovaný album v hitparádach, čo sa singlov týka. Vydal aj jeho reedíciu More Malice.

V priebehu rokov 2010 a 2011 kolaboroval na piesňach iných interpretov, ako napr. Katy Perry (California Gurls), Curren$y (Seat Change), Jessica Mauboy (Get´em girls), nezabudol však ani na svoje sólové počiny, opäť vydal album, v poradí jedenásty s názvom Doggumentary.

Na rok 2012 avizuje Ďalší štúdiový album, ktorý by sa mal volať Reincarnated a taktiež nový dokument.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu