Snow Patrol - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Snow Patrol
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, Pop rock, Rock 
Krajina:
Írsko
Web:
http://www.snowpatrol.net/ 

Biografia:

"Kedykoľvek sme nikam nové, sme radi deti obrovský prázdny dom. Chceme, aby preskúmala všetky tieto veľké priestory, stúpania do podkroví a válet medzi boxy a dostať dolu do sklepa a nájsť tak, že bol stashed preč. Pre nás by svet mohol byť nikdy príliš veľká .. " Gary Lightbody

Rovnaké žiadny vecný zmysel pre dobrodružstvo informuje Finálna Straw Snow Patrol tretí album. Už získala srdcia-drviace zmes skreslené pedál rock britskej a americkej alternatívna pop gitaru na domácej pôde, album kapely vidí vyrastať, vyplňte a niektoré sebaistoty, jeden z najlepších britských záznamy počujete v tomto roku .

Úspech však nie je ľahko a Snow Patrol späť-príbeh začal cestu späť na Dundee univerzite v roku 1994, kedy Lightbody narazila kytarista Mark McClelland. "Naše oči stretli celej stěsnaných tanečný parket," hovorí Lightbody. "Vedel som, že to bol jeden pre mňa. Sme klikli hudebně a my líbil rovnaký kapiel, takže sme si mysleli, 'Prečo nie štart jedného z našich vlastných?' To bol začiatok Snow Patrol. "

No, ne tak docela. Prvý názov kapely vybral z dvojice bol Polar Bear, názov tiež používajú ex-Jane je závislosť basista Eric Avery. Pri hrozbe zo súdnej obzore, Lightbody a McClelland mala prehodnotiť a išiel za rovnako mrazivý Snow Patrol. Pořád mali posledný smiať a po podpise do Škótska na Jeepster záznamy (doma na Belle a Sebastian, okrem iného), tri kusy, teraz sa bubeník Jonny Quinn v mieste, uvoľní ich trúfalý-názvom debut, Songs for Polar Bears v roku 1998.

Trojlístek je-li v rozmedzí ovplyvňuje vykrvené prostredníctvom o albumu, ktorá bola neskôr oceňujú kritiky ako infekčné pop punk raketa s skreslené, amp-odprýskávání twist. "V podstate naše obľúbené kapely boli naleje do nej a v čase, keď sme boli pod vplyvom amerického rocku - na Pixies, Dinosaur Jr, Soundgarden - ale boli sme počúvanie My Bloody Valentine a prvý Super chlupaté Zvieratá albumu príliš."

Ďalším album, keď je všade sme ešte uklidit, nasledovala v roku 2001, ale teraz vzťah medzi kapelou a Jeepster bol štiepeniu - jeden zo spôsobov delenia bolo bezprostredné. "Stalo sa tak v divné čase," hovorí Lightbody. "Každý bol v garage rock a bolo hovoriť o meniacej naše meno na 'V' niečo."

Vzhľadom k tomu, že úzkosť zmierniť, kapela sa rozhodla zostať so svojím pôvodným menom (Lightbody: "To posledné, čo by sme chceli robiť, aby bola zmena mena a nosiť na hranie Snow Patrol piesne") a začal písať Záverečné Straw. Medzitým Lightbody zaznamenalo album sa jeho sólový projekt sobov oddiel, ktorý tiež takýto škótsky Luminaries ako Idlewild, arabské Popruh a Norman Blake zo Teenage fanclub.

Ich vlastné presvedčenie-čoskoro vyplatila, a ukážky pre konečných Straw v obehu, kapely boli rýchlo uchopil do Polydor nakladateľom, Fiction a spadol do štúdia s techno základný pilier, podkrovie Lee, aka Jacknife Lee. Do teraz mali vyzdvihnúť navyše príliš kytarista, bývalý pracovník HMV, Nathan Connolly. Ktoré boli zavedené, aby sa kapela, Connolly bol dvere stupňuje, až kým mu neochotne súhlasila sa pripojiť. "Moja mama si mysleli, že som bol unesený do rockové hviezdy," vyhlásil vzdych.

Výsledná albumu Ukázalo sa, Snow Patrol najviac hlavu-pradiarenského pracovať k dnešnému dňu - a swooping útoku skreslené gitary, syčící bubon bije a mdlý pop hymnám priviazať s dostatkom smútok vyplniť oceán. A s motívmi stratenej lásky a veľmi reálnej hrôzy z irackého konfliktu ovplyvňujú Lightbody to texty, Záverečná Straw je surové emócie stalo telom.

"Myslím, že je to prvýkrát, som písali o niečo iné ako svoje vlastné problémy," hovorí Lightbody. "Bolo to naozaj strašné, čas, a že vojna s dopadom na album. Nie je to stále tému vzťahov na tu taky, ale nie je to vždy, že o Snow Patrol albumov. Nikdy som písať o príjemné drobnosti, keď sa vzťah začne, je to vždy o keď chaos kopy na konci. "

Finálna Straw je vlas-brnení veci. Získané k rozsiahlej kritickej věhlas po svojom prepustení v minulom roku, jeho vplyv bol takmer okamžitý. Oba singly, pľuvanie Hry a beh bola presadil do Radio One. Kapely, medzitým zdvihol niekol'ko obdivovateľov a v minulom roku, beard prog-rockers, Grandaddy vzal na vyprodané britské turné.

Ale s novým rokom prichádza nová výzva. Na NME BRaTS show objavuje v januári, pred uvoľnením 'Spustit' na 26. januára. Jedná sa už hovorilo o klasické a ako rozprávať sa zmení na úroveň všadeprítomnú, kapely sa majú pustiť do svoje prvé americké turné, kde veľké veci sa už očakávalo. "Je to skvelá, aby spoznali, že veľa z nás očakáva," hovorí Lightbody. "Len sme ešte uvažovali o získanie tejto úrovne úspechu, ale to neznamená, my nie sme pripravení na to, pretože sme sa. Len dúfam, že na konci dňa som ešte môže pop až k supermarketu pick up my mlieka. Nechcem sa dostať príliš veľa zmätkov, keď všetky naozaj chcem, je variť. "

Snow Patrol strávili druhú časť roka 2005 a začiatkom roka 2006 nahrávacie štúdio vo svoje nové album 'Eye to volnom', ktorý má byť správa dňa 1. mája, týždeň po uvoľnení ich novej jednotnej 'Ty si všetko, čo mám' na 24. apríla. Snow Patrol očakáva ich posledného albumu, ktoré majú byť ešte elektrifikované ako ich predchádzajúce albumu, ktorá zabodovala v grafoch v roku 2004 (záverečná Straw) s rôznymi line-po McCleland opustil kapelu v marci 2005, s ich nový basista Paul Wilson. V Eskimákov je aj naďalej dojem nám všetkým ...
Featuring termojadrovej niekoľkých alternatívnych štylistickej touchstones, Snow Patrol skladieb kombinovať songwriting aptitude s pop / rock 's nejostřejší kmeňov. Hoci sa pôvodne zo Severného Írska, zpěvák / kytarista Gary Lightbody a basista / hrajúci na klávesy Označiť McClelland prvý teamed až v roku 1994 na University of Dundee, ktorá presídlila do Škótska na vejšku. Duo začalo skladanie hudby pod niekoľkými rôznymi názvami pásiem, vrátane shrug a Polar Bear, pred prijatím Snow Patrol prezývka a enlisting Jonny Quinn hrať na bicie v roku 1997. Sú podpísala s britskou Jeepster etiketa v roku 1998 a uvoľní svoje debutové album Songs for Polar Bears, v auguste toho istého roku. Rekordný bol veľký úspech vo Veľkej Británii, kde tiež získala bandmates veľký fanúšik základňu pre ich živé vystúpenie.

Britské trio absolvoval školu a rozhodla sa presťahovať z Dundee do Glasgow na konci roka 2000. Ich druhej full-dĺžku, keď je všade sme ešte uklidit, bola vydaná v apríli 2001. Rýchlo potom, kytarista Nathan Connolly bol pridaný do skupiny, a Snow Patrol ocitli dohodu s Polydor. Producent Chris Pán-Algete podpísaná dňa pre uvoľnenie Finálna Straw, Štátov, ktoré vyšlo v apríli 2004. S úspechom singly ako "čokoláda", "Spustiť" a "pľuvanie hry," Finálna Straw dva milióny predaných výtlačkov v kapele rodného UK a stal sa 26. najpopulárnejšie britské album tento rok. Napriek narastajúcim úspechom kapely, zakladajúci člen Označiť McClelland vľavo v marci 2005, účinne znižovaniu Snow Patrol sa trio skladá z Lightbody, Quinn, a Connolly. Krátko potom, bývalý Terra Diablo baskytarista Paul Wilson a cestovanie hrajúci na klávesy Tom Simpson boli trvalo pridaný do kapely.

Otvorenie slotu na európskej odnože U2 's Vertigo turné nasledovala v lete 2005, a Snow Patrol je štvrté album, sa mazani obchodné oči otvorené, dorazil v máji 2006. O rok neskôr sa úspešne spustiť cez Severnej Amerike v rámci svojho hlavného pásu a pôvab "Chasing Cars" zachovanie kapely prítomnosť na americké rádio, oči otvorené bola certifikovaná zlata v Spojených štátoch. Neskôr zvýšil na platinový status. Snow Patrol tiež stal prvým rock UK konať v 13 rokoch na prestávku do Hore Päť zo Billboard Singles grafy, jeden feat sa snažia revidovať s vydaním 2008 na sto miliónov sluncí. Vedené na singl "Take Back the City", album, Najlepšie dôrazom na pozitívny, romantické texty, niečo, Gary Lightbody mal závažnými vyhýbal v minulosti. Mario Mesquita Borges & Andrew Leahey, Všetky hudba Sprievodca

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu