Hlavná stránka

>

Správy

>

Víťazka Česko Slovensko má talent Margaréta Ondrejková vydáva prvý singel

Víťazka Česko Slovensko má talent Margaréta Ondrejková vydáva prvý singel

01.03.2021 - 15:00 | redakcia

Samostatná hudobná kariéra víťazky súťaže Česko Slovensko má talent 2019 Margaréty Ondrejkovej sa hneď na štarte trochu skomplikovala. Počiatočné problémy s hudobným producentom ju však neodradili a v nastúpenej ceste pokračuje s novým tímom spolupracovníkov. Do rádií teraz posiela svoj prvý singel Keď zaspávam.


Text k skladbe napísali Miro Jurika a Marián Brezáni. Hudbu zložil Peter Šíma, ktorý nahrávku spolu s Františkom Ondrejkom aj produkoval. "Po víťazstve v ČSMT som, bohužiaľ, narazila na veľmi neschopného a nekompetentného človeka, ktorý nám to dosť skomplikoval. Mala som vydávať skladbu, ktorú som s ním nahrala, ale nejak to nefungovalo a kým sa to vyriešilo, tak som sa takmer celý rok nepohla ďalej," povedala o problémoch mladá speváčka.

"Som rada, že ju už môžeme pustiť do sveta. Veľmi ma baví, aj keď to nie je úplne môj štýl. Nahrávanie bolo super. Vďaka skvelým ľuďom, ktorí sú okolo mňa, bola v štúdiu veľmi príjemná a uvoľnená atmosféra. Skladba Keď zaspávam je taká zamilovaná a verím, že tak, ako mňa, osloví aj iných a že ju budú radi počúvať," dodáva Margaréta Ondrejková k novej skladbe, ku ktorej  zverejnila speváčka aj lyric video, ktoré vytvorila Barbora Juriková.


Pipravuje prvý album

Margaréta teraz s novým tímom intenzívne pracuje na nových skladbách a ak všetko pôjde podľa plánu, mal by byť do konca roka dokončený jej prvý album. "Chystáme nové veci. Veľmi by som chcela nahrať celý album. Radi by sme vyrazili aj na koncerty, ale vzhľadom na súčasnú situáciu zatiaľ nikto nevie, ako sa to všetko bude vyvíjať. Táto situácia je pre mňa veľmi ťažká, nielen v oblasti hudby, ale aj v škole. Chýbajú mi spolužiaci a chvíle strávené s nimi v škole," dodala na záver Margaréta Ondrejková.

Margaréta Ondrejková je 17-ročná speáčka žijúca v Čachticiach. Ku spevu sa dostala po dovŕšení desiatich rokov, predtým však hrával ana keyborad. Zúčastnila sa speváckej súťaže My Popstar Trenčianskeho kraja, v ktorej zísakala tretie meisto. Následne začala spolupracovať s učiteľkou spevu Lenkou Záhorcovou, s ktorej pomocou sa zúčastnila viacerých speváckych súťaží. Ako štrnásťročná sa zúčastnila medzinárodnej súťaže Sanremo Junior, v ktorej sa prebojovala do semifinále, ktoré sa konalo v pražskom divadle Hybernia. Z neho postúpila do medzinárodného finále v talianskom Sanreme, ktoré vyhrala.

Rok a pol po tomto víťazstve sa rozhodla skúsiť šťastie v televíznej šou Česko Slovensko má talent, kde ju Jaro Slávik poslal do finále. Nakoniec prišlo dvojnásobne prekvapenie, keď bola vyhlásená za absolútnu víťazku Talentu 2019. Bola to skúsenosť, ktorá ju veľa naučila a pripravila na tvorbu vlastného repertoáru.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Michaela Salajová. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti