Hlavná stránka

>

Správy

>

Vladimír Mišík odkladá gitaru do futrálu, koncertovať viac nebude

Vladimír Mišík odkladá gitaru do futrálu, koncertovať viac nebude

01.04.2021 - 15:00 | redakcia

Český hudobník Vladimír Mišík ohlásil vo štvrtok prostredníctvom sociálnej siete koniec koncertnej činnosti. "Už dlhšiu dobu posmutnelo premýšľam o momente, keď sa budem musieť pod tlakom mojich zdravotných problémov rozhodnúť ako ďalej. Takáto chvíľa nastala paradoxne v týchto dňoch, keď sa aj tak nesmie koncertovať," uviedol na svojom oficiálnom facebookovom profile.


"Ospravedlňujem sa, napriek zvyšujúcej sa dávke liekov som sa dlhodobo snažil pokračovať v koncertovaní, ale už fakt nemôžem. Nerád priznávam, že som nútený ukončiť koncertnú činnosť," priznal Vladimír Mišík. Zakladajúci člen skupiny The Matadors, Blue Effect a zakladateľ rockovej kapely Etc... označil za svoj posledný problém bolestivé ochorenie ľavej ruky spôsobené artrózou: "A tak s povzdychom odkladám svojho akustického Gibsona do futrálu..."
      
Na rozhodnutie muzikanta reagujú stovky fanúšikov, vyjadrujúcich vďaku za Mišíkovu hudbu, na ktorej vyrastali. "Sprevádzala a inšpirovala ma od detstva. Ďakujem za všetko, čo robíte a aký ste," píše v komentároch Filip. "Ste pre mňa ako muzikant a človek skoro 50 rokov pilierom, pokiaľ ide o veľmi dobrú hudbu a rovnako hodnotné texty, a tiež v občianskych postojoch. Nikdy ste neuhli," vyjadril sa ďalší Mišíkov dlhoročný fanúšik Mirek.
      
Väčšina priaznivcov "barda českého bigbítu" spomína v komentároch aj Mišíkov posledný album Jednou tě potkám. "Bol ako dar z nebies, balzam na dušu v tejto škaredej dobe." Za koncerty a povzbudenia v neradostnom čase ďakuje Mišíkovi väčšina priaznivcov. "Priviedli ste ma k poézii a ja tento odkaz odovzdávam svojej dcére," prispela Eva ďalším komentárom na Mišíkov profil. Veľa jeho fanúšikov verí a dúfa, že zdravotný stav umožní 74-ročnému umelcovi aspoň štúdiové nahrávanie.

Prečítajte si: Klenot v diskografii legendy: Vladimír Mišík spojil skúsenosť s mladosťou na českom albume roka

Zdroj: TASR
Foto: Vladimír Smutný


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti