Hlavná stránka

>

Správy

>

Osvedčený tím a roky starý text: Lukáš Adamec predstavil novinku Najviac

Osvedčený tím a roky starý text: Lukáš Adamec predstavil novinku Najviac

01.05.2020 - 09:00 | redakcia

"Najviac zo všetkého, chcel by som asi, aby sa blýskalo, na lepšie časy" - refrén novej skladby slovenského speváka Lukáša Adamca hovorí v aktuálnej situácii, ktorú prežívame, z duše azda každému. Prostredníctvom videoklipu Najviac spevák spomína na najšťastnejšie obdobia strávené na pódiách, zároveň však verí, že už čoskoro sa život vráti do normálu.


Hoci Lukáš Adamec skladbu Najviac dokončil len nedávno, jej text má už 20 rokov. Na finálnej podobe piesne spolupracoval s ľuďmi, ktorí už roky stoja po jeho boku a hudobne ho sprevádzajú. Príjemným prekvapením je však nová spolupráca so známym českým hudobníkom. "Pieseň má rovnakých autorov ako skladba Horúca láska. Aby som bol konkrétny, za hudbu je to Tomi Okres, text napísal Vlado Krausz, no predsa len by som vyzdvihol prácu Jana Steinsdörfera, ktorý pieseň produkoval do výslednej podoby," hovorí Lukáš.

Ako dodáva, bol to nápad gitaristu a skladateľa Tomiho Okresa, ktorý hrá s českým hudobníkom v kapele Chinaski. "Dal mu naše podklady, nech s nimi urobí, čo uzná za vhodné. Veľmi sa mi páčilo, ako tento základný koncept uchytil a vytvoril niečo, čo je pre mňa i moju tvorbu celkom nové. Napriek tomu, že samotný text pochádza z roku 2000, finálna verzia skladby ide ruka v ruke s aktuálnou dobou."


S dnešnou dobou okrem moderného zvuku korešponduje aj samotná hlavná myšlienka piesne. "Vnímam ju hlavne ako túžbu, aby bolo všetko čo najskôr v poriadku. Je to naozaj trefná ukážka toho, po čom ľudia túžia, avšak nielen v súvislosti s koronavírusom. Pesnička je o nádeji a chcel by som ňou nás všetkých povzbudiť. Aby sme sa nekoncentrovali na to zlé, ale, naopak, vnímali krásu, ktorá čoskoro príde. Nechoďme s čiernym obláčikom nad hlavou, ale obráťme tvár k slnku," priblížil Lukáš Adamec svoj pohľad na život.

Ako ďalej priznáva, jeho predstava o videoklipe bola spočiatku úplne iná: "Klip mal pôvodne vyzerať trošku inak. Napokon sme však zistili, že máme množstvo záberov z minulého roka, a to konkrétne z koncertov, z ciest i z času stráveného v štúdiu. Bola by škoda nevyužiť to. Pre mňa sú chvíle s kapelou niečím, čo naozaj milujem. Čiže presne tak, ako sa v klipe spieva, najviac zo všetkého by som chcel, aby sa blýskalo na lepšie časy."

Pod videom je podpísaný klávesák Matej Lazar a ani Lukáš netají, že k tomuto klipu má pre autenticitu mimoriadnu slabosť. "Odhaľuje nás, našich fanúšikov i mňa samotného do veľkej hĺbky," dodáva.

Nová skúsenosť v podobe online koncertu

Lukáš Adamec sa navyše zaradil k umelcom, ktorí sa v ostatných dňoch priblížili k fanúšikom prostredníctvom online koncertu. Takýto typ koncertu bez fyzicky prítomného publika pritom odohral prvýkrát. "V prvom rade sme cítili obrovskú eufóriu medzi nami v kapele. Hrali sme spolu, zas a naplno. V stave, v akom sa nachádza kultúra a možnosť kontaktu s publikom, som za túto možnosť vďačný. Verím, že čoskoro, ak budeme všetci zodpovední, budú koncerty priamo s ľuďmi a všetkou energiou tomu prislúchajúcou, opäť realitou."

Svoje najbližšie hudobné plány vidí Lukáš veľmi zreteľne: "Rád by som sa prostredníctvom hudby priblížil ľuďom a bol s nimi aj naďalej v intenzívnom kontakte. Zatiaľ netušíme, kedy táto situácia skončí, no minimálne mám v pláne ďalšie online koncerty a, samozrejme, ďalšie skladby. Zatiaľ však prajem príjemné počúvanie tej najnovšej - Najviac," dodáva.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Janka Marczellová. Text správy sme upravili.

Foto: Marek Čecho


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti