Hlavná stránka

>

Správy

>

IMT Smile a Kandráčovci vydajú spoločný album z koncertu vo Východnej

IMT Smile a Kandráčovci vydajú spoločný album z koncertu vo Východnej

01.08.2018 - 10:00 | redakcia

IMT Smile a Kandráčovci spojili sily vo Východnej v rámci Amfiteáter Tour 2018 a pre mnohých to bol nezabudnuteľný zážitok. Fanúšikov sa preto rozhodli potešiť a umožniť im opäť prežiť atmosféru tohto večera vďaka záznamu koncertu, ktorý vyjde na albume s názvom Východná už v piatok 3. augusta.


Amfiteáter Tour 2018 odštartovalo v polovici júna koncertom na prešovskom amfiteátri  a zavŕšilo v polovici júla v Nitre. Dejiskom piatich koncertných vystúpení pod holým nebom boli najväčšie slovenské amfiteátre: v Prešove, Martine, Banskej Bystrici, vo Východnej a Nitre. IMT Smile si pre svojich fanúšikov pripravili veľkolepú koncertnú šou, na ktorej zaspievali svoje najväčšie hity.

Účasť na koncertoch prevýšila hranicu 31-tisíc, čím prekonali úspech svojho predchádzajúceho projektu  IMT Smile hiSTORY (30 tisíc divákov). "Východná bola neuveriteľná! Som veľmi štastný ze sa nám podarilo zaznamenať tú úžasnú atmosféru. Spojenie IMT Smile s Kandráčovcami nás proste baví," vyjadril nadšenie z vydareného koncertu Ivan Tásler.


Výnimočná atmosféra Východnej

Okrem IMT Smile sa divákom predstavili aj ich hudobní hostia. Každé z vystúpení bolo jedinečné. Koncert vo Východnej - v obci pod Kriváňom sa konal 7. júla. Špeciálnymi hosťami tu boli Kandráčovci a spolu s IMT Smile si zahrali a zaspievali na jednom veľkom pódiu po prvýkrát. To, že pôjde o výnimočnú spoluprácu, bolo všetkým okamžite jasné. Svedčí o tom najmä fakt, že koncert bol vypredaný už niekoľko týždňov vopred. 

Prírodný amfiteáter vo Východnej ponúka nie len kvalitný zvuk, ale aj nádherné výhľady na panorámu Tatier. Určite aj vďaka tomu bol spoločný program IMT Smile a Kandráčovcov zážitkom. Od prvého tónu až po posledný bolo vidieť, že si to spolu veľmi užívali. Obecenstvo stálo, ľudia tancovali, spievali a zabávali sa.

"Je to pre nás ďalšia nová skúsenosť. Doteraz sme boli zvyknutí hrať pre to naše publikum a teraz sme si vyskúšali aj niečo z trochu iného súdka. Sme vďační za túto spoluprácu a na koncert vo Východnej sme sa veľmi tešili. IMT Smile aj Ivana Táslera mám naozaj rád a obdivujem ich prácu. Páči sa mi prepojenie nášho folklórneho etno štýlu s rockovým štýlom IMT Smile," pochvaľuje si spoluprácu Ondrej Kandráč. "Keď sa dobre namixuje to 'šalené východniarske' má to proste ten správny drive."


Pre veľký úspech koncertu vo Východnej sa IMT Smile a Kandráčovci rozhodli vydať album s rovnomenným názvom Východná. Nájdete na ňom obľúbené hity od IMT Smile ako Veselá pesnička, Niekto ako kráľ, Ľudia nie sú zlí, Hej, sokoly! alebo tiež novinku Budeme to stále my. Ale príde aj na ľudové piesne ako A ja taká dzivočka, Dva duby, Z Východnej dievčatá a ďalšie, ktoré dostali počas koncertu vo Východnej novú podobu. 

Redakciu Hudba.sk informovala Ľuba Svatá z vydavateľstva Universal Music. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Peter Ivan


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti