Novovzniknutá indie-popová kapela Easy now! v októbri vydala svoj prvý oficiálny singel I Stole Your Heart Away. Text predznamenáva to, akým témam sa chcú bratislavskí hudobníci v budúcnosti venovať – vyjadriť bežné radosti a strasti mladého človeka vrátane tém vzťahov a lásky, avšak bez tendencie skĺznuť do sféry lacného popu.

Poslucháčov chce kapela Easy now! osloviť gitarovo-elektronickou hudbou so zrozumiteľnou štruktúrou a chytľavými melódiami. "Naším cieľom je robiť niečo, čo sa pokojne dá nazvať popom alebo mainstreamom, ale zároveň sa za to nemusieť hanbiť," hovorí gitarista a textár Lukáš Dobranský

Easy now! za zvuk svojho debutového singla vďačia štúdiu Lososound spolu s jeho šéfom Erikom Horákom (Noisecut, Zlokot), u ktorého skladbu nahrávali a celý proces si veľmi pochvaľujú. O minimalistický kolážový klip, ktorý kopíruje myšlienku samotnej skladby, sa postarala manželka bubeníka Ema Tamaškovičová.

Skupina Easy now! vznikla v Bratislave v novembri 2022 a jej členmi sú speváčka Dominika Monošiová, gitarista a textár Lukáš Dobranský, basgitarista Dávid Sekáč a bubeník Dominik Tamaškovič, ktorý sa stará aj o elektronické sample.

Názov kapely bol inšpirovaný rovnomennou piesňou Noela Gallaghera, ktorý je veľkou inšpiráciou pre textára a hlavného skladateľa Lukáša Dobranského. Skupina aktuálne plánuje šnúru koncertov po celom Slovensku aj vystúpenia v okolitých krajinách. Sľubuje tiež pravidelné vydávanie ďalších singlov.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Lukáš Dobranský. Text správy sme upravili.