Hlavná stránka

>

Správy

>

V Hornej Mičinej sa po štvrtý raz otvoria dvere Mičinského pitvora

V Hornej Mičinej sa po štvrtý raz otvoria dvere Mičinského pitvora

02.06.2019 - 10:00 | redakcia

Štvrtý ročník divadelno-hudobného festivalu Mičinský pitvor, ktorý sa koná 14. až 16. júna v Hornej Mičinej, bude už tradične plný láskavého a veselého umenia všetkého druhu. A ako sľubujú organizátori festivalu, bude to opäť parádny cirkus.


Kultúrny dom, ihrisko, námestie a uličky ožijú divadlom, muzikou, cirkusom aj dobrou náladou. Mičinský pitvor aj tento rok praská od všakovakých dobrôt, ktoré nachystali umelci a umelkyne zo Slovenska, Čiech a Poľska. Dokonca bude aj špecialita šéfkuchára s názvom Tatranský biftek. Servírovať ho budú (ne)pripravení herci Lukáš Latinák, Marián Miezga, Martin Nahálka, Martin Šalacha a ich špeciálny hudobný hosť Milan Vojtela.

Z ďalších účinkujúcich to budú Kristína Tormová, Katka Koščová, Martin Geišberg, Daniel Špiner, Duo Kyseli Krastafci, Teáter Komika, Divadielko Maťo, Divadlo Žihadlo, GNAT (Goršecke Narodnie Akademične Teatr), Kolektyw LŁ, San Borondon Cyclo Fanfaria, Tri Tvorivé Tvory, Jana Kirschner, študenti a študentky banskobystrického Konzervatória J.L. Bellu.

Mičinský pitvor v piatok 14. júna otvorí jeho patrónka, herečka Kristína Tormová a v nedeľu 16. júna ho ukončí workshop nového cirkusu.

Organizátori festivalu, banskobystrické Občianske združenie Umenie na Hornej, okrem potravy pre oči, uši a dušu, myslia, samozrejme, aj na chuťové zmysly návštevníkov festivalovej Hornej Mičinej. V stánkoch s občerstvením si budú môcť pochutnať na guláši, makových, orechových a tvarohových rezancoch, grilovaných špecialitách, burgroch, palacinkách či lokšiach s pečienkou. Chýbať nebudú ani stánky s handmade výrobkami.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Anna Gudzová. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti