Vydanie dlhoočakávaného tretieho albumu skupiny Diego sa nezadržateľne blíži. Prvou ochutnávkou z nahrávky Et In Arcadia Diego je nový singel s názvom A Time for Everything. Kapela s ním zverejnila aj jednoduché animované video.

"Sú momenty, keď si človek uvedomí, že väčšina dôležitých vecí sa nedá uponáhľať. Momenty, vďaka ktorým neľutujeme, že sme nestihli. Pretože už rozumieme, že všetko má svoj správny čas," hovorí o skladbe A Time for Everything frontman a gitarista Diego K. Jemná skladba, ktorej základom je klavír a akustické gitary, predznamenáva atmosféru pripravovaného albumu. "Myslím si, že sme ubrali na tempe. A asi sme aj o niečo viac hĺbaví," vysvetľuje.

O video ku skladbe sa postaral známy animátor Igor Derevenec, ktorý má na konte už viacero videoklipov pre slovenských muzikantov, ale jeho rukopis nesie napríklad aj medzinárodne úspešný animovaný film Hviezdny taxík. Pre Diego rozpohyboval artwork od dvornej spolupracovníčky skupiny Anny Gekrepten.


Video predznamenáva skoré vydanie očakávanej nahrávky. "Tak, ako je tajomný názov albumu Et In Arcadia Diego, tak je tajný aj dátum vydania. Ale už prichádza ten správny čas," dodáva frontman skupiny, ktorá je aktuálne na turné, kde môžu fanúšikovia exkluzívne počuť nové skladby ešte pred ich vydaním. Najbližšie sa predstaví už v sobotu 4. novembra v legendárnom trenčianskom Klube Lúč. Ďalšie koncerty budú nasledovať v decembri, zrejme už po vydaní nahrávky.

Najbližšie koncerty kapely Diego:

4. 11. - Trenčín, Lúč
1. 12. - Banská Bystrica, Klub 77
7. 12. - Bratislava, Fuga
8. 12. - Žilina, Stanica
9. 12. - Liptovský Mikuláš, Diera do sveta

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Mário Gešvantner z agentúry Real Something. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach kapely www.diego.sk a www.facebook.com/diegobandsk.

Foto: Anna Gekrepten

Súvisiaci interpreti: Diego