Hlavná stránka

>

Správy

>

Rakovicky zverejnil singel False Lights, spolupracoval s rapovým objavom D-Fly

Rakovicky zverejnil singel False Lights, spolupracoval s rapovým objavom D-Fly

02.11.2020 - 09:50 | redakcia

V závere septembra projekt Rakovicky vydal singel a videoklip Hot Days Like These. Ubehol presne mesiac a hudobný tandem Marek Rakovický - Oliver Fillner sa opäť hlási o slovo. Tentokrát v novinke False Lights, do ktorej si prizvali špeciálneho hosťa, slovenského rapera s medzinárodnými koreňmi D-Flya.


Projekt Rakovicky má už štvrtý rok svoje pevné miesto na slovenskej hudobnej scéne. S dlhoročnými skúsenosťami z kapely Lavagance, producentskými kvalitami, ktoré umocňuje jeho vlastné nahrávacie štúdio LVGNC, a štyrmi rokmi svojho sólového projektu si Marek Rakovický vybudoval svoj vlastný hudobný svet s jedinečným zvukom a atmosférou. Inak tomu nie je ani v prípade jeho najnovšieho singla.

"False Lights je naša prvá spolupráca s talentovaným raperom a spevákom Denisom Vlašičom a.k.a. D-Fly. Som rád, že sa u nás objavujú mladí speváci a speváčky, ktorí začínajú presahovať momentálnu slovenskú scénu," hodnotí spevák, hudobník a producent novú generáciu slovenských talentov. Ako sa vlastne zrodila jeho spolupráca s Denisom? "Zoznámila nás naša učiteľka Mariel, ku ktorej obaja chodíme na spev," prezrádza Marek. Mladý talent ho na hodinách spevu zaujal natoľko, že sa ho rozhodol pozvať do LVGNC studios na pár štúdiových sessions. Výsledkom je skladba False Lights, ktorú zverejnil spolu s videoklipom.


"False Lights je o súčasnosti, kde začína byť príliš veľa možností na stratenie sa v rôznych rozptýleniach, preto je veľmi obtiažne a dôležité udržať si svoj smer a nestratiť koncentráciu," približuje Marek Rakovický inšpiráciu za svojou najnovšou skladbou.

Videoklip vznikol v spolupráci početného tímu. Kamery sa ujali Marek Obuch a Lukáš Tóth a o svetlá, ktoré sa v prípade klipu False Lights stali obzvlášť dôležitou súčasťou kreatívneho procesu, sa postaral Jakub Veselý. Autorská hudobná dvojica Marek RakovickýOliver Fillner sa podieľali nielen na hudobnej stránke singla, priložili ruku tiež k tvorbe videoklipu - zatiaľ čo Oliver sa pod vizuál podpísal ako režisér, Marek sa v postprodukčnom procese ujal strihu a gradingu. S réžiou videoklipu pomáhal tímu tiež uznávaný filmár Roland Wranik. "Špeciálne poďakovanie za spoluprácu na klipe patrí Kevinovi Palugovi, Štefanovi Tomkovi, Branislavovi Palvasovi, Aničke Jelinkovej, Ivanovi Ščasnému a samozrejme Rolandovi Wranikovi," dodáva Rakovicky.

D-Fly oficiálne vstúpil na scénu v roku 2018 albumom Child Of Blood Diamonds. Nasledoval rok plný spoluprác, v ktorých ukázal viacero jeho rozdielnych hudobných polôh - Stay (feat. Monika Bagárová), Ride (feat. Carmel Paradise)Hold On (feat. Veronika Strapková, Kristína Tran, Fejbs a Lea Danis). V spolupráci s Rakovickym opäť predstavuje novú hudobnú tvár.

"Myslím, že každý si potrebuje rozširovať svoje obzory, a v hudbe to platí dvojnásobne. Väčšinou sa držím tej svojej cesty, ale som rád, že sa naše s Marekom stretli a mohli sme pre Vás spraviť tento track. Robí sa mi s ním veľmi dobre a budem rád, ak naša spolupráca bude pokračovať," hovorí Denis na margo novej hudobnej skúsenosti. "Ako napovedá názov False Lights, všetci niečo hľadáme, ale tých signálov a svetiel je občas z každej strany toľko, že rozlišovať, ktorý je naozaj ten správny, býva ťažké," dodáva na margo samotnej skladby.

Počas nahrávania skladby vznikli demá viacerých nových piesní. False Lights je teda len prvou lastovičkou ich spolupráce a už čoskoro bude nasledovať ďalší spoločný track tejto zaujímavej hudobnej dvojice. Nevylučujú ani možnosť spoločnej EP nahrávky.

Redakciu Hudba.sk informovala Adriána Čahojová z agentúry Soul For Show. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na Facebook stránkach oboch umelcov www.facebook.com/RAKOVICKY a www.facebook.com/dflymusicofficial.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti