Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapela BlueZodiac predstavila videoklip k skladbe Ešte niečo?

Kapela BlueZodiac predstavila videoklip k skladbe Ešte niečo?

02.12.2019 - 13:00 | redakcia

Len pred mesiacom sa bratislavská kapela BlueZodiac zúčastnila 35. ročníka Košického zlatého pokladu, kde sa s piesňou Ešte niečo? umiestnila na vynikajúcom druhom mieste spomedzi 156 prihlásených autorských tímov a interpretov. Teraz pieseň obliekla do vizuálneho šatu čistoty a minimalizmu.


"Mali sme veľmi konkrétnu predstavu o tom, že klip by mal byť jednoduchý, aby sme nechali čo najviac vyniknúť samotný text skladby," prezrádza ideu klipu speváčka Daniela Obšitníková. Pieseň Ešte niečo? vznikla zámerne mimo komfortnej zóny kapely, ktorá sa doteraz prezentovala v anglickom jazyku.

"Keďže sme sa chceli prihlásiť do súťaže Košický zlatý poklad 2019, kde je podmienkou mať slovenský text, tak sme sa do toho s Danielou pustili. Zaujímavé bolo, že deadline bol v nedeľu a my sme vo štvrtok mali prvú session. Asi dve skúšky predtým však Danielu zaujala akordová postupnosť, ktorú som si len tak hral a natoľko sa jej zapáčila, že sme mali základ pre skladbu. Po skončení kapelnej skúšky sme už mali pekný refrén, na ktorom sme mohli stavať ďalej. V nedeľu pri žehlení pod ťarchou vedomia, že v ten deň musíme nahrať kompletné demo pre súťaž, mi napadol zvyšok textu. Nakoniec sme to v ten istý deň nahrali a poslali," ozrejmuje vznik piesne gitarista Martin Vasil. O konečný mix a mastering skladby sa postaral Patrik Kuchta v štúdiu La Familia de Sangre.

Kapela BlueZodiac čerpá inšpiráciu z každodenného života a vzťahov. Inak tomu nie je ani v prípade tejto piesne. "Ľudia by si mali vážiť to, čo majú a správať sa k partnerovi s rešpektom. Tiež je dôležité nenechať vyhasnúť plameň medzi nimi," hovorí o posolstve piesne speváčka. Význam textu je prenesený aj do videoklipu. "Tiene od seba otočených stoličiek majú reflektovať dvoch partnerov, ktorí aj napriek svojej láske nevedia ďalej zostať partnermi," vysvetľuje Daniela. Videoklip k novinke je postavený na minimalistických prvkoch s priestorom na vnímanie textu. Nakrúcanie prebiehalo v Daylight Studiu a o postprodukciu klipu sa postaral Michal Neffe.


Nečakaný úspech v Košiciach

Pre mladú kapelu z Bratislavy bolo účinkovanie v jednej z najdlhšie fungujúcich hudobných súťaží obrovskou skúsenosťou. "Radi by sme svoju hudbu šírili medzi ľudí po celom Slovensku. To bol aj jeden z hlavných dôvodov, prečo sme sa rozhodli prihlásiť do súťaže Košický zlatý poklad. Spoznali sme nové, no veľmi talentované formácie, ktorých skladby boli veľmi kvalitné. Naša pieseň bola tentokrát netradične v slovenskom jazyku, na ktorý nie som až tak zvyknutá a porota bola zložená z legiend, takže človek chcel podať čo najlepší výkon. Druhé miesto bolo pre nás prekvapením a vôbec sme takýto úspech neočakávali," priznáva speváčka.

"Bol to krásny víkend s ľuďmi, ktorých mám veľmi rád a sú mojou rodinou, ktorý sa nakoniec pretavil do krásneho a cenného druhého miesta. Osobne si to veľmi vážim vzhľadom na štatút súťaže a kvalitu ostatných súťažiacich," dodáva Martin Vasil.

Začiatkom budúceho roka čakajú formáciu dva dôležité koncerty. Zahrá totiž ako predkapela známeho kanadského speváka a gitaristu Jesseho Cooka, ktorý si BlueZodiac vybral ako support na svoje vystúpenia v Bratislave a Prahe. Okrem toho kapela pripravuje aj jednu zaujímavú spoluprácu, ktorá bude pre poslucháčov prekvapením. "Samozrejme, plánujeme tiež koncerty a ďalšiu tvorbu, ktorá vyústi v náš prvý oficiálny album," dodáva gitarista.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Michal Neffe. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti