Ďalšia zo série diskusií Tepláreň Nahlas sa uskutoční v piatok 24. marca o 18:00 v Pivnici pri studni v Detve. Diskutovať sa bude na tému "Slovensko pre všetkých?" a koncerty odohrajú punková úderka RozpoR, malokarpatská antišportová legenda Vydrapená Bužírka Punk System (VBPS) a dídžejka TRANSmisia.


Tepláreň Nahlas
sa do Detvy vráti po decembrovej diskusii a koncertoch. Uskutoční sa opäť v Pivnici pri studni, v priestore, ktorý sa prihlásil do iniciatívy Slovenská Tepláreň a chce tak zlepšiť vnímanie témy LGBTI+ v regióne, ktorý je výrazne poznačený extrémizmom.

Na tému "Slovensko pre všetkých?" budú diskutovať fotograf a grafik z Detvy, otec transrodového syna Gabriela, ktorý si vzal život, a autor stránky Svet podľa Gabriela Waldemar Švábenský, bratislavská transrodová dídžejka TRANSmisia, vizuálna umelkyňa a aktivistka Ilona Németh, ktorá je dlhoročnou spolupracovníčkou festivalu Pohoda, kde je kurátorkou Visual stageu, a zároveň je aj autorkou nápadu Teplárne Nahlas, a právnička a aktivistka Zuzana Števulová, ktorá je šéfkou Centra právnej pomoci a bývalou riaditeľkou Ligy za ľudské práva. Moderátorkou večera bude Zuzana Wienk.

Po diskusii zahrá štvorčlenná punková úderka RozpoR z Bratislavy, ktorá je známa svojím nekompromisným antifašistickým postojom. Vystúpi aj
skupina Vydrapená Bužírka Punk System, v ktorej hrá na bicích Michal Kaščák. Večer svojím dídžejským setom ukončí TRANSmisia, ktorá v novembri otvárala sériu podujatí Slovenská Tepláreň.

Vstup na podujatie bude pre verejnosť voľný, a zároveň bude diskusia pre všetkých streamovaná cez Facebook stránky organizátorov.

Tepláreň Nahlas je sériou verejných diskusií na tému LGBTI+, ktoré sa konajú na rôznych miestach po celom Slovensku. Zámerom je otvoriť systematickú verejnú diskusiu, ale aj vytvoriť inšpiratívne a podnetné zázemie pre postupné scitlivovanie sa slovenskej spoločnosti voči LGBTI+ komunite a ďalším menšinám.

Organizátori diskusie Tepláreň Nahlas v Detve sú Festival Pohoda, Pohoda Visual Stage, Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave, Inštitút Mateja Bela, Nová Cvernovka, Denník N a Pivnica pri studni.

Facebook event Tepláreň Nahlas: "Slovensko pre všetkých?"

Redakciu Hudba.sk informoval Jozef Hámorský z Pohoda Festivalu. Správu sme upravili.